Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

"Wesoła matematyka w parku" - SP Majdan Nepryski

M jak Majdan z mPotęgąZ takim przesłaniem w dobrym nastroju uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wybrali się do Józefowa. Były to ostanie zajęcia terenowe realizowane w ramach projektu "M jak Majdan z mPotęgą".

"Wesoła matematyka w parku" była kontynuacją projektu "Deser na spotkanie z koleżanką/kolegą", z którego został wydany folder z przepisem na najciekawszy deser wykonany przez uczniów.

Wesoła matematyka w parkuGłówny cel takich zajęć terenowych to: popularyzowanie matematyki, uświadamianie uczniom faktu, że matematyka może być barwna i wesoła, ale także pobudzanie uczniów do aktywności twórczej, wyzwalanie i wzmacnianie motywacji do nauki oraz "ożywienie" życia szkolnego. Ważnym zadaniem było także uświadomienie uczniom, że lepiej funkcjonuje się w życiu codziennym, jeśli zna się podstawy matematyki. Uczniowie opowiedzieli o projekcie i ciekawych pomocach zakupionych w jego ramach Burmistrzowi Józefowa p. Romanowi Dziurze, paniom z biblioteki publicznej i dyrekcji ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie paniom: Edycie Nieśpiał i Aleksandrze Kusztykiewicz oraz obdarowali odwiedzanych pamiątkowymi folderami. Przekonali chyba wszystkich, że matematyka potrafi być także ciekawa i niezmiernie przyjemna.

Matematyka wciąga, intryguje, ale też bawi i zachwyca. Projekt dofinansowała fundacja mBanku, a realizację koordynowała p. Joanna Wakoń.

Wesoła matematyka w parku Wesoła matematyka w parku Wesoła matematyka w parku
Inwestycje Gminne