Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Wycieczka do Lublina - SP Józefów

Edukacja medialna była głównym celem wycieczki do Lublina dla uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie.

Wycieczka do Lublina7 grudnia uczniowie klas siódmych oraz gimnazjaliści uczestniczyli w wycieczce, podczas której obejrzeli spektakl pt. "Sposób na Alcybiadesa" w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Przedstawienie jest adaptacją kultowej książki dla młodzieży Edmunda Niziurskiego z 1961 roku, której akcja rozgrywa się na szkolnych korytarzach.  W spektaklu zmieniono, uwspółcześniono realia i osadzono je w Lublinie, jednak idea utworu pozostała ta sama – odwieczny konflikt między uczniami i nauczycielami. Dynamiczna, kolorowa i okraszona współczesną muzyką inscenizacja bardzo podobała się uczniom.

Inną atrakcją wycieczki było zwiedzanie TVP Lublin, gdzie młodzież obejrzała studia telewizyjne oraz zaplecze techniczne, w którym mogła zobaczyć telewizję "od kuchni".

W tym interesującym wyjeździe uczestniczyło 45 uczniów, kierownikiem wycieczki była Małgorzata Rabiega; opiekę nad uczniami sprawowali: Marzena Kowalczyk, Joanna Kraska oraz Rafał Knap.

Wycieczka do Lublina Wycieczka do Lublina Wycieczka do Lublina
Inwestycje Gminne