Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Świąteczny konkurs charytatywny rozstrzygnięty

Mieszkańcy miasta i gminy Józefów, którzy mają zdolności plastyczne i literackie, a przy okazji chcą wesprzeć potrzebujących kolejny raz nie zawiedli. W tegorocznym konkursie "Boże Narodzenie - tradycje i współczesność" zgłosili ponad 130 prac, które do końca tygodnia można oglądać na wystawie w miejscowej bibliotece, a w niedzielę kupić na charytatywnym kiermaszu.

Świąteczny konkurs charytatywnyJury konkursu plastycznego przyznało 29 nagród, w tym dwie zbiorowe. Za bożonarodzeniowe kartki zostali docenieni: Sara Kraczek z Józefowa, a także Szymon Litwin, Mateusz Pasierbiewicz, Aneta Berdzik, Wiktoria Lal, Jakub Kulik i Wiktoria Buczkowska z Majdanu Nepryskiego oraz "zerówkowicze" i dzieci, które uczęszczają na zajęcia w świetlicy także w Majdanie Nepryskim.

Nagrody za barwne, pomysłowe i oryginalne stroiki odbiorą: Maja Milewska, Łukasz Kleban, Krystian Szarowolec, Malwina Słupska, Hubert Słupski, Daniel Skóra, Amelia Murzacz, Klaudia Bździuch, Lilianna Łokaj, Karol Wiechowski, Maja Podolak i Amelia Grela z Józefowa, Nikola Czerniak, Jessica Czerniak i Michał Nieścior z Majdanu Nepryskiego oraz Magdalena Bodys, Hanna Bodys, Zuzanna Bodys, Alan Kudełka i Natalia Przytuła ze Stanisławowa.

Świąteczny konkurs charytatywnyDużymi zdolnościami wykazali się również uczestnicy konkursu literackiego, w którym jury przyznało kilka równorzędnych nagród. Spośród najmłodszych autorów z klas I - III szkół podstawowych członkowie przyznali dwa pierwsze miejsca Wiktorii Chodarze ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim i Annie Koman ze szkoły w Józefowie. W kategorii uczniów starszych klas podstawówek jurorzy najwyżej ocenili propozycję Katarzyny Harasiuk z SP Majdan Nepryski. Na drugie nagrody zasłużyły aż trzy autorki - Kornelia Teterycz z SP Górecko Stare oraz Oliwia Bielak i Wiktoria Uchman z SP Majdan Nepryski. Młodzi literaci z tej placówki odbiorą także wszystkie nagrody w kategorii gimnazjalistów. Trafią one do Agaty Kostrubiec, Eweliny Nakapały, Amelii Tracz i Mateusza Rawiaka.

Laureaci odbiorą nagrody w piątek 15 grudnia o 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie, która zorganizowała konkurs, a ich prace będzie można kupić podczas niedzielnego kiermaszu miejscowej "Caritas" przy kościele parafialnym.

Świąteczny konkurs charytatywny Świąteczny konkurs charytatywny Świąteczny konkurs charytatywny

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne