Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla ucznia SP w Józefowie!

Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego11 grudnia 2017 roku Marszałek Województwa Lubelskiego już po raz kolejny nagrodził stypendiami naukowymi młodych ludzi osiągających znaczące sukcesy w nauce. Z dumą możemy poinformować, że takie stypendium otrzymał uczeń naszej szkoły Mikołaj Kraczek.

W roku szkolnym 2017/2018 Województwo Lubelskie realizuje dwa programy stypendialne: "Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018" oraz "Lubelska kuźnia talentów 2016-2019". Ich celem jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych uczniów.

Jednocześnie warto nadmienić, że warunkiem otrzymania stypendium były nie tylko wysokie wyniki w nauce, ale także liczne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach. Rozdanie dyplomów miało miejsce w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W sercu instytucji - pięknej Sali Operowej uczniowie otrzymali listy gratulacyjne oraz upominki, a także obejrzeli urzekające występy taneczne grup ze Studia Tańca UDS - szkoły tańca w okręgu lubelskim, która została wielokrotnie nagrodzona na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Stypendium wynosi 400 złotych miesięcznie wypłacanych przez 10 miesięcy w roku szkolnym 2017/2018. Otrzymało je ponad 700 uczniów z różnych szkół.

Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego to na pewno osobisty sukces  Mikołaja i jego rodziców, ale także wielka duma Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie!

Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego  
Inwestycje Gminne