Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Przyszłoroczny budżet uchwalony

Gmina Józefów w powiecie biłgorajskim jako jeden z pierwszych samorządów w regionie uchwaliła w piątek 15 grudnia budżet na przyszły rok. Za przyjęciem uchwały w tej sprawie było 14 radnych, a 1 zagłosował przeciw.

W przyszłorocznym budżecie radni zapisali inwestycje warte co najmniej 10 milionów złotych, ale Burmistrz Józefowa Roman Dziura przewiduje, że kwota ta prawie na pewno będzie większa. - Wzorem poprzednich lat w ciągu roku pozyskujemy nowe środki, które na bieżąco wprowadzamy do budżetu i realizujemy następne zadania. W przyszłym roku będzie podobnie - zapowiada Burmistrz Dziura.

Przyszłoroczny budżet uchwalonyZ już zapisanych w budżecie inwestycji większość będzie współfinansowana ze środków zewnętrznych, w tym przede wszystkim z funduszy unijnych. Będą to na przykład: warta około 2 milionów budowa oczyszczalni ścieków w Siedliskach i kanalizacji w tej miejscowości wraz z kolektorami w kierunku wsi Długi Kąt-Osada i Samsonówka także za 2 miliony złotych, zakup i montaż 219 zestawów kolektorów słonecznych i 50 kotłów zagazowujących drewno za 3 miliony 200 tysięcy oraz doposażenie placówek oświatowych, na które rada zapisała 1 milion 600 tysięcy złotych. W przyszłorocznych planach inwestycyjnych są jeszcze m.in.: budowa trzech rodzinnych domów pomocy w Józefowie za 1 milion 600 tysięcy złotych, wymiana serwerowni i komputerów w urzędzie miejskim i jednostkach samorządowych oraz wykonanie wewnętrznej sieci informatycznej, potrzebnych do wdrożenia nowych e-usług za kolejny 1 milion 200 tysięcy.

Ponadto w 2018 roku turyści mogą liczyć na nowe ścieżki rowerowe w Górecku Starym i Górnikach, a poza tym samorząd chce zorganizować parking przy cmentarzu komunalnym w Józefowie, wykonać podbudowę na drodze w Samsonówce i uregulować należności za dwa przystanki z kamienia, które stoją już w Szopowem i Hamerni.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne