Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Odbiór śmieci nieco inaczej

Umowa z firmą, która odbiera odpady od mieszkańców gminy Józefów wygasa z końcem roku, ale wszystkie śmieci zostaną zabrane. Zmieni się tylko termin zbiórki, a w styczniu samorząd ogłosi przetarg na wykonywanie tych usług w 2018 roku.

Odbiór śmieci nieco inaczej- Zwykle odbiór odpadów komunalnych odbywa się w ostatnim tygodniu miesiąca, ale w grudniu są dwa dni świąt i terminarz trzeba było trochę zmienić. Umowa z firmą z Kraśnika, która wykonuje te usługi w tym roku, kończy się 31 grudnia, ale uzgodniliśmy, że odbierze śmieci, w tym odpady wielkogabarytowe, także w pierwszych dniach stycznia - tłumaczy Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

W poświąteczną środę 27 grudnia śmieci będą się mogli pozbyć mieszkańcy Majdanu Nepryskiego, Siedlisk, Samsonówki i Hamerni.

Dzień później odpady będą odbierane od właścicieli posesji w Józefowie przy ulicach: 29 Marca, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bartoszewskiego, Biłgorajskiej, Cichej, Ogrodowej, Kamiennej, Pogodnej, Pocztowej, Krótkiej, Placu Wyzwolenia, Romanowskiego, Słonecznej, Górniczej i Źródlanej.

Ostatnia w tym roku zbiórka odbędzie się w piątek 29 grudnia w Tarnowoli, Brzezinach, Górecku Kościelnym, Górecku Starym, Majdanie Kasztelańskim, Józefowie Roztoczańskim i Borowinie.

Na wtorek 2 stycznia śmieci powinni przygotować właściciele posesji w miejscowościach: Szopowe, Górniki, Stanisławów, Czarny Las, Długi Kąt oraz lokatorzy bloków w Długim Kącie-Osadzie.

W środę 3 stycznia firma z Kraśnika odbierze ostatnie odpady od mieszkańców ulic w Józefowie: Kościuszki (w tym bloków przy tej ulicy), a także Usługowej, Targowej, Przemysłowej, Leśnej, Zielonej, Popławskiego, Nowej, Sosnowej, Broniewskiego, Partyzantów, Miszki Tatara i Wojska Polskiego.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne