Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Klub Senior+ przed otwarciem

Z myślą o starszych mieszkańcach Gmina Józefów otwiera kolejną placówkę. Po Dziennym Domu "Senior-Wigor", który działa od prawie dwóch lat, 2 stycznia rozpocznie działalność Klub Senior+, przygotowany dzięki wsparciu z budżetu państwa.

Klub Senior+ przed otwarciemNowa placówka powstała w Długim Kącie-Osadzie, w budynku, w którym mieści się świetlica środowiskowa i ośrodek zdrowia. Adaptacja pomieszczeń dla Klubu Senior+ zakończyła się w listopadzie, a w grudniu gmina kupiła wyposażenie.

- Seniorzy będą mieć do dyspozycji aneks kuchenny, pokój dzienny z telewizorem i internetem, pokój do ćwiczeń z orbitrekiem, rowerem magnetycznym i innymi urządzeniami oraz pokój socjalny, łazienkę i szatnię. Nowa placówka będzie świadczyć usługi dla mieszkańców w wieku co najmniej 60 lat, a z jej oferty jednocześnie będzie mogło korzystać 15 osób - mówi Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Adaptacja i wyposażenie pomieszczeń kosztowały ponad 180 tysięcy złotych. Gmina Józefów wyłożyła na ten cel niewiele ponad 30 tysięcy, a resztę pozyskała z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne