Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Orkiestra zagra jak się patrzy

Koncerty, pokazy talentów, aukcja przedmiotów i usług oraz ekologiczne światełko do nieba, a do tego premiera specjalnej piosenki. Tak w skrócie przedstawia się program tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Józefowie. Utwór pod tytułem "Orkiestra gra" zostanie publicznie zaprezentowany podczas koncertu, który rozpocznie się na miejscowym rynku w niedzielę 14 stycznia o 14.00.

Orkiestra zagra jak się patrzyTo najnowsza wersja piosenki, która powstała przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy w 2012 roku w Szkole Podstawowej w Józefowie. Utwór "Młodzieżowy Euro Kibic Fair Play" startował w ogólnopolskim konkursie na hymn polskiej reprezentacji na EURO 2012 i choć ostatecznie plebiscytu nie wygrał, zdobył dużą popularność, szczególnie wśród internautów. - Rok później wykorzystaliśmy go także przy okazji 15-lecia telewizyjnego programu "Jaka to melodia", a w ostatnich tygodniach powstała nowa wersja, przygotowana dla i o orkiestrze - tłumaczy w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową kompozytor i nauczyciel Tomasz Kukiełka. To on napisał również tekst z refrenem: "Orkiestra ta nam w sercu wciąż gra, muzyka ta niech uśmiech nam da. Orkiestra ta szlachetny cel ma, muzyka ta niech płynie co dnia". Piosenkę śpiewa gimnazjalistka z klasy IIb Kaja Peć, a jej profesjonalne nagranie odbyło się w Studiu Nagrań Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Na razie utworu "Orkiestra gra" można posłuchać na "Youtube", a w niedzielę premierowo - zostanie wykonana na józefowskim rynku, gdzie finał WOŚP odbędzie się już po raz czwarty.

Na plenerowej scenie w tym roku wystąpią: zespoły "Vestige" i "Ikarus Feel" oraz wokaliści, tancerze i instrumentaliści z miejscowych szkół. Na aukcji będzie można wylicytować m.in. orkiestrowe gadżety i wycieczkę do Lwowa, a oprócz tego do wieczora będą się odbywać pokazy strażackie oraz bezpłatne badania ciśnienia i cukru. Na koniec organizatorzy zaplanowali koncert zespołu "Tex" i eko-światełko do nieba, czyli zamiast głośnych fajerwerków - pokaz zimnych ogni, które otrzymają uczestnicy finału WOŚP.

Zbiórkę pieniędzy na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków i niedzielne atrakcje organizują członkowie Sztabu WOŚP przy SP w Józefowie, Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie oraz Nieformalna Grupa "Jagoczary".

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne