Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Zagrali na nowy rekord

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Józefowie przekracza kolejne granice. Nowy rekord wynosi 12 tysięcy 554 złote i 62 grosze. To o około 200 złotych więcej niż przed rokiem.

Zagrali na nowy rekordCzłonkowie sztabu, zarejestrowanego w Szkole Podstawowej w Józefowie, cieszą się, że darczyńcy byli tak hojni, choć frekwencja na orkiestrowym koncercie, który odbył się w niedzielę 14 stycznia na miejscowym rynku nie była za wysoka. - Było zimno, ale atmosfera jak zwykle gorąca. Pieniądze zbierało 24 wolontariuszy, którzy bili własne rekordy. Najwięcej podczas zbiórki ulicznej, która odbywała się również w innych miejscowościach gminy Józefów, zebrał przewodniczący rady rodziców przy szkole w Józefowie Dariusz Szkałuba. Tym razem przyniósł w puszce ponad 1555 złotych, co jest także jego osobistym nowym rekordem - relacjonują członkowie sztabu WOŚP w Józefowie.

Miejscowa orkiestra zagrała po raz czwarty na rynku, gdzie niedzielny koncert otworzyli Burmistrz Józefowa Roman Dziura i dyrektor miejscowej szkoły Edyta Nieśpiał. Potem w centrum miasta odbywały się koncerty, pokazy talentów, animacje i zabawy dla dzieci, aukcja przedmiotów i usług, a także pokazy OSP Józefów oraz badania ciśnienia i cukru. Na scenie występowały zespoły "Vestige", "Ikarus Feel" i "Tex" oraz młodzi wokaliści, tancerze i instrumentaliści.

Występom towarzyszyła tradycyjna aukcja, podczas której największą popularnością cieszyły się orkiestrowe gadżety, sprzedane za łączną kwotę prawie 3 tysięcy złotych, a także profesjonalny ciśnieniomierz, donica ogrodowa i drewno kominkowe. Nabywców znalazły także, m.in. karnet na zabawę sylwestrową i wycieczka do Lwowa. Ponadto w punkcie gastronomicznym miejscowe spółdzielnie socjalne oferowały na rozgrzewkę grochówkę i bigos oraz ciasta i ciepłe napoje.

Zgodnie z tradycją wieczorem rozbłysło światełko do nieba, ale po raz pierwszy zamiast głośnego pokazu fajerwerków uczestnicy koncertu zapalili zimne ognie. Nowa formuła została przyjęta bardzo pozytywnie, dlatego ten pomysł prawdopodobnie będzie kontynuowany także w kolejnych latach.

Czwarty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizował Sztab WOŚP przy Szkole Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie, wspierany przez Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie oraz Nieformalną Grupę "Jagoczary".

Zagrali na nowy rekord Zagrali na nowy rekord Zagrali na nowy rekord
Zagrali na nowy rekord Zagrali na nowy rekord Zagrali na nowy rekord

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne