Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Kolędy w niedzielę, kolędy w czwartek

Mieszkańcy gminy Józefów będą mieć w najbliższych kilku dniach dwie okazję do posłuchania kolęd w wykonaniu nie tylko lokalnych artystów. W niedzielę 21 stycznia na tradycyjny koncert noworoczny zaprasza miejscowy ośrodek kultury, a w cztery dni później Szkoła Podstawowa w Stanisławowie proponuje 13. Spotkania z Kolędą.

KolędowanieNiedzielnym koncertem nowy rok rozpoczną artyści skupieni wokół Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Koncert rozpocznie o 14.30 miejscowa grupa teatralna, która zaprezentuje scenkę, nawiązująca do Bożego Narodzenia, a potem kolędy i pastorałki będą wykonywać członkowie Klubu Seniora oraz zespoły śpiewacze z miejscowości Górecko Stare, Górniki, Hamernia, Józefów, Majdan Nepryski i Stanisławów. Listę wykonawców uzupełniają józefowska Kapela "Rzemyki" i Chór "Opoka" z Łukowej.

Czwartkowe Stanisławowskie Spotkania z Kolędą rozpoczną się w miejscowej szkole o 9.00. - Będziemy gościć ponad 120 wykonawców, w tym dość liczne grono debiutantów. Po raz pierwszy przyjadą do nas artyści z Biłgoraja, Majdanu Wielkiego, Poturzyna, Tomaszowa Lubelskiego i z Ulhówka - wylicza dyrektor Szkoły podstawowej w Stanisławowie Mariola Kudełka. Oprócz już wymienionych na liście wykonawców są przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z Krasnobrodu, Majdanu Sopockiego, Tereszpola, Zwierzyńca oraz z miasta i gminy Józefów.

Najlepsi otrzymają specjalne statuetki, wykonane w józefowskim kamieniu przez Tomasza Kukiełkę, a także książki i albumy, które ufundowali Burmistrz Józefowa Roman Dziura i Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Hajduk oraz Radna Powiatu Biłgorajskiego Teresa Nowak.

Czas na obrady jury wypełnią prezentacje Kapeli "Rzemyki" i Kół Gospodyń Wiejskich ze Stanisławowa i Górnik.

Tegorocznej edycji imprezy, organizowanej przez Szkołę Podstawową w Stanisławowie, patronują Lubelski Kurator Oświaty i Burmistrz Józefowa.

Kolędowanie Kolędowanie  

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne