Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Tym, co trzeba pomożemy, pomożemy bo możemy! - 26. Finał WOŚP na józefowskim rynku - SP Józefów

26. Finał WOŚPJuż po raz czwarty w centrum Józefowa  zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas 26. Finału prowadzono zbiórkę pieniędzy, a zebrane kwoty w całości zostały przekazane na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy udowodnili, że mają otwarte, gorące i współczujące serca. Łącznie, 14 stycznia udało się zebrać 12554,64 zł i tym samym został pobity ubiegłoroczny rekord. Sukces ten możliwy był dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy oraz wspólnym działaniom organizatorów: Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie, Urzędu Miejskiego w Józefowie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie oraz Nieformalnej Grupy "Jagoczary".

Już od rana na terenie naszej gminy pojawiło się 24 kwestujących wolontariuszy. Ulicznej zbiórce od godziny 14.00 towarzyszył plenerowy koncert, który uroczyście otworzyła dyrektor szkoły, pani Edyta Nieśpiał i Burmistrz Józefowa, pan Roman Dziura.

Dla wszystkich uczestników przybyłych na józefowski rynek przygotowano szereg atrakcji i zabaw. Na scenie swoje talenty zaprezentowali uczniowie miejscowych szkół. Zabrzmiał napisany przez nauczyciela SP w Józefowie Tomasza Kukiełkę "Orkiestrowy hymn" – zaśpiewała go uczennica Kaja Peć. Z pięknym programem wystąpiły zespoły: wokalno – taneczny z Górecka Starego, "Promyczki" i "Nepryszki" z Majdanu Nepryskiego, chór "Animato" ze szkoły w Józefowie. Solowo zaśpiewali uczniowie: Aleksandra Pogudz, Kaja Peć, Patrycja Kusztykiewicz, Kornelia Szponar, Natalia Szkałuba, Krystian Szarowolec, Daniela Naklicka i Hanna Giełczyk. Zebrani na rynku mieszkańcy mogli wysłuchać także niezwykle energetycznych koncertów w wykonaniu zespołów VESTIGE, IKARUS FEEL i TEX.

Szereg atrakcji czekało na dzieci – ciekawe zabawy przygotował dla nich animator Agencji Eventowej "Hulaj Duszo!". Milusińscy m.in. bawili się chustą animacyjną, robili bańki mydlane, do ich dyspozycji było auto Zygzak McQueen. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć także pokazy strażackie, w tym pokaz akcji ratowniczej, rozcinanie samochodu, instruktaż pierwszej pomocy. Jak co roku działał punkt gastronomiczny – ustawiono stoły z ciastem, kawą i herbatą, a kuchnia polowa serwowała bigos i grochówkę oraz punkt medyczny, w którym uczestnicy finału mogli zmierzyć cukier, ciśnienie oraz uzyskać porady medyczne. Tradycyjnie, jak co roku, przeprowadzono licytację towarów i usług. Podobnie jak w latach ubiegłych cieszyła się ona dużym zainteresowaniem - zebrano około 3 tys. złotych.

26. Finał WOŚP w Józefowie zakończył się stałym już elementem, czyli "światełkiem do nieba". W tym roku jednak ta część Finału była niezwykle nastrojowa i klimatyczna – zapalane przez wszystkich uczestników zimne ognie wyglądały jak światełka dobroci wypuszczane z rąk ku niebu.

Organizowany w Józefowie od czterech lat Finał WOŚP nie byłby możliwy bez wsparcia lokalnej społeczności. Dlatego organizatorzy bardzo serdecznie podziękowali wszystkim, którzy włączając się do akcji pokazali, że los chorych i potrzebujących nie jest im obojętny. Słowa podziękowań organizatorzy skierowali także ku sponsorom, ofiarodawcom przedmiotów i usług. Wśród darczyńców znaleźli się: Łukasz Gmyz, Anna Święcicka, Jan Pastuszek, Waldemar Nowak, Grzegorz Buczkowski, Spółdzielczy Zakład Gospodarczy w Józefowie, Wiesław Kusztykiewicz, Jolanta Lipian, Wiesław Gmyz, Zbigniew Dzida, Klub Motocyklowy Czarna Brygada FG, Zakład Wulkanizacyjny – Sebastian Mazur, Księgarnia – Krzysztof Kimak, Biuro turystyczne QUAND, Zakład Fryzjerski – Alicja Naklicka, Józefa i Stefan Nieśpiałowie, Warsztat Mechaniczno – Samochodowy Jan Zielonka, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Nasze Zdrowie" w Józefowie, Nadleśnictwo Józefów, Zakład Szklarski – Jerzy Hajduk, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" w Józefowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Józefowie, Jan Harasiuk, Środowiskowy Dom Samopomocy w Józefowie.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Rynku w Józefowie przeszedł już do historii, jednak w uszach brzmieć nadal nam będą słowa orkiestrowego hymnu:

"Wielkie jest to nasze granie, wspólne granie w pomaganie.
Tym, co trzeba pomożemy – pomożemy, bo możemy.
Dać nadzieję oraz wiarę, tym co cierpią nie za karę.
Niech ta pomoc nasza trwa, ona wszystkim radość da!"

26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP
26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP
26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP
26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP
26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP
26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP 26. Finał WOŚP
Inwestycje Gminne