Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Z serca życzenia składamy! - SP Majdan Nepryski

Z serca życzenia składamy!Styczeń jest miesiącem, w którym w sposób szczególny chcemy docenić naszych dziadków i  pokazać jak bardzo są dla nas ważni. Dobroć, miłość oraz doświadczenie życiowe to wartości, które oni przekazują swoim najukochańszym wnukom.

Bo wzajemne relacje wnucząt i dziadków są bezcenne. Nie zastąpią ich bliskie relacje z rodzicami czy rówieśnikami. Kontakt ze starszym człowiekiem ubogaca. Przyjaźń, partnerstwo czy dialog, jakie tworzą się na linii dzieci - dziadkowie mają zupełnie inny wymiar niż stosunki z pozostałymi członkami rodziny. To przecież właśnie oni poszerzają horyzont dziecka o przeszłość. Życiowe doświadczenia pozwalają im na wiele spraw patrzeć w zupełnie inny sposób, dzięki czemu są często bardziej obiektywni niż rodzice. Przekazywanie tradycji rodzinnych, rola wychowawcza, dawanie poczucia bezpieczeństwa, zaufanie i szacunek - to tylko niektóre wartości, jakie budują dziadkowie.

Aby uczcić te jakże ważne w naszym życiu osoby uczniowie klas młodszych i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowali uroczystość, na którą zaprosili dostojnych gości. Słowami wierszy, piosenek oraz krokami barwnych tańców dzieciaki z wielkim zapałem pokazywały swoim najbliższym jak bardzo ich kochają. Po występach dziadkowie zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi przez wnuki upominkami i zaproszeni do klas na słodki poczęstunek.

Pani dyrektor Maria Rysztak złożyła gościom serdeczne życzenia i podziękowała małym artystom za pamięć i miłe słowa. Nad ogólnym wyrazem artystycznym tej miłej i bardzo rodzinnej imprezy czuwały panie: Ewa Rogowska - Mazur i Małgorzata Czerwieniec.

Z serca życzenia składamy! Z serca życzenia składamy! Z serca życzenia składamy!
Z serca życzenia składamy! Z serca życzenia składamy! Z serca życzenia składamy!
Inwestycje Gminne