Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Sala rozrywki dla najmłodszych

W Józefowie rozpoczął działalność całoroczny plac gier i zabaw dla dzieci "Piccoland". Obiekt, który jest kolejnym elementem polityki prorodzinnej miejscowego samorządu, został otwarty w minioną sobotę 3 marca i będzie czynny przez cały tydzień.

Sala rozrywki dla najmłodszychW gminie Józefów jest 13 plenerowych placów gier i zabaw dla dzieci, siłownie zewnętrzne, ścianka wspinaczkowa i park linowy, ale gdy pogoda nie pozwalała na korzystanie z tych obiektów rodzice z dziećmi musieli jeździć do sal zabaw w Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim czy Zamościu. Teraz zimą albo w pochmurne i deszczowe letni dni mają podobne atrakcje na miejscu.

W bogato wyposażonym "Piccolandzie", który powstał w pomieszczeniach liceum w Józefowie, jest elastyczna i kolorowa konstrukcja zabawowa z dużą ilością ciekawych elementów, kącik malucha, barek i salka urodzinowa oraz miejsce dla rodziców. Dzieci mają tutaj dobre warunki do zajęć ruchowych, a także ćwiczeń równowagi, skoczności i zwinności. Otwarcie nowej placówki to również okazja do integracji rodzinnej, nawiązywania kontaktów między dziećmi i rozładowywania emocji.

- To był brakujący element naszej polityki rodzinnej. Z myślą o naszych najmłodszych mieszkańcach w 2011 roku w ramach projektu "Przedszkole szansą naszych dzieci" utworzyliśmy przedszkola przy wszystkich szkołach podstawowych. W ten sposób jako jedyni w kraju zapewniliśmy taką formę opieki aż dla 95 procent dzieci w wieku przedszkolnym, a teraz jesteśmy prawdopodobnie jedyną gminą w województwie, która zaproponowała taką salę zabaw - mówił podczas jej otwarcia Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Pieniądze na dostosowanie pomieszczeń w budynku byłego LO pozyskała jedna z najnowszych spółdzielni socjalnych, która została zarejestrowana niespełna trzy miesiące temu, a środki na ten cel pochodzą z projektu "Razem - inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej" Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Lublinie, realizowanego przez Fundację "Nowy Staw".

Podczas sobotniej uroczystości symbolicznie wstęgę przecieli, oprócz Burmistrza Dziury, Prezes Spółdzielni Elżbieta Jakubczak, Beata Romejko, Grzegorz Grządziel i Zbigniew Moskal z OWES w Lublinie oraz proboszcz parafii w Józefowie ksiądz dziekan Zenon Mrugała, który poświęcił nową salę. Świadkami tego wydarzenia byli: Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Hajduk, radni, Zastępca Burmistrza Ryszard Ostasz i sekretarz Robert Rabiega, radny powiatowy Henryk Paska oraz dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkola miejskiego.

"Piccoland" w Józefowie jest czynny od poniedziałku do piątku między 10.00 a 18, zaś w soboty i niedziele od 11.00 do 17.00.

Sala rozrywki dla najmłodszych Sala rozrywki dla najmłodszych Sala rozrywki dla najmłodszych
Sala rozrywki dla najmłodszych Sala rozrywki dla najmłodszych Sala rozrywki dla najmłodszych
Sala rozrywki dla najmłodszych Sala rozrywki dla najmłodszych Sala rozrywki dla najmłodszych
Sala rozrywki dla najmłodszych Sala rozrywki dla najmłodszych Sala rozrywki dla najmłodszych

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne