Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Nowy informator przyjazny rowerzystom

U progu nowego sezonu rowerowego Gmina Józefów wydała nowy informator "Gmina Przyjazna Rowerzystom - Józefów na Roztoczu". Główną część zajmują informacje dla miłośników dwóch kółek, ale wydawnictwo jest skierowane także do innych amatorów aktywnego wypoczynku w tej okolicy.

Gmina Przyjazna RowerzystomTytuł informatora nawiązuje do ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Gmina Przyjazna Rowerzystom", organizowanego od 2012 roku przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie. Gmina Józefów była w nim wyróżniana trzykrotnie, a w ubiegłym roku zdobyła Grand Prix.

- W nowym wydawnictwie są zawarte informacje na temat konkursu, które mogą wykorzystać na przykład inne samorządy, zainteresowane rozwojem swojej infrastruktury rowerowej, ale najwięcej miejsca poświęciliśmy amatorom aktywnego wypoczynku. Dotyczy to nie tylko rowerzystów, ale także innych osób, korzystających z naszych atrakcji turystycznych - mówią pomysłodawcy informatora.

Można w nim znaleźć na przykład propozycje wypraw trasą Ziemi Józefowskiej, "Śladami Ordynacji Zamojskiej", "Z dala od cywilizacji", "Nad zalew do Majdanu Sopockiego", "Parkiem krajobrazowym" i "Szlakiem geoturystycznym". Są też propozycje dla amatorów wypoczynku nad wodą, piechurów i biegaczy oraz miłośników nordic walking, spływów kajakowych, wędkowania i zbierania runa leśnego, a zimą - dla narciarzy.

Zawartość nowego wydawnictwa dopełniają informacje z historii Józefowa oraz spis ważnych adresów i telefonów oraz imprez plenerowych.

Amatorzy dwóch kółek już mogą rozpoczynać przygotowania do dorocznej Józefowskiej Majówki Rowerowej, która w tym roku potrwa jeden dzień. Impreza odbędzie się 1 maja, a zapisy chętnych rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

Informator "Gmina Przyjazna Rowerzystom - Józefów na Roztoczu" ukazał się w nakładzie 3 tysięcy egzemplarzy i będzie dostępny w miejscowej Informacji Turystycznej. W wersji elektronicznej jest dostępny na profilu Józefowskiej Kawalerii Rowerowej na Facebook'u albo: pobierz tutaj!

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne