Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Biblioteczne podróże z K. Petkiem

Pisarz, podróżnik, organizator wypraw i szkół przetrwania Krzysztof Petek będzie w tym tygodniu gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie. W środę 14 marca w miejscowej książnicy będzie się można spotkać z nim dwukrotnie - o 8.15 i 10.00.

Biblioteczne podróże z K. PetkiemKrzysztof Petek, autor powieści sensacyjno-przygodowych i reportażysta, urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Uczestniczył w szkoleniach, organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, podczas których uczył się m.in. walki wręcz i psychologii sytuacji krytycznych. Jest absolwentem politologii ze specjalizacją dziennikarską, którą ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w radiu i telewizji, i współpracował z kilkoma wydawnictwami. Efektem tej współpracy są serie "Porachunki z przygodą", "Operacja hydra" i "Gra w trzy karty" oraz powieści "Diamentowy pościg" i "Całe złoto El Dorado". Od 2001 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich.

- Mam wiele pasji i zawodów, ale jeden cel - czegokolwiek się podejmę, chcę działać rzetelnie i profesjonalnie - mówi o sobie Krzysztof Petek.

Uczestnicy spotkań w MBP w Józefowie będą z nim mogli nie tylko porozmawiać, ale również poprosić o autograf, m.in. w książce "Spokojne wakacje", którą będzie można na miejscu kupić. To zabawna opowieść o wakacjach trzech młodych detektywów, którzy na Mazurach poszukują włamywaczy i tropią tajemnicze zjawy w ruinach zamku. Książka miała swoją premierę na początku lat 90-tych minionego wieku, a kilka miesięcy temu ukazało się jej wznowione wydanie z nową okładką i grafikami.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne