Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Wielkanocny konkurs charytatywny rozstrzygnięty

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie rozstrzygnął tegoroczny konkurs na palmę i stroik wielkanocny. Laureaci odebrali nagrody w czwartek 22 marca, swoje prace przekazali miejscowej Caritas, która będzie je sprzedawać w Niedzielę Palmową, a dochód przeznaczy na leczenie rannej w wypadku jednej z mieszkanek Józefowa.

Wielkanocny konkurs charytatywny rozstrzygniętyOrganizatorzy konkursu i kiermaszu są przekonani, że pieniądze wydane na zakup świątecznych symboli będą dobrze zainwestowane nie tylko ze względu na cel, ale także jakość konkursowych propozycji. Wszystkie są oryginalne i starannie wykonane, a ich autorzy włożyli w nie mnóstwo pracy.

31 wielkanocnych palm i 78 stroików powstało z różnych, w większości, naturalnych materiałów, na przykład z mchu i kwiatów, a jury przyznało za nie nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

W najmłodszej grupie przedszkolaków pierwszą nagrodę za palmy otrzymała Alicja Socha z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Kaczórkach, a na drugą zasłużył jej kolega Kamil Gałka. W konkursie stroików dwie równorzędne nagrody przypadły Rafałowi Szymańskiemu, także z Oddziału Przedszkolnego SP Kaczórki i Grupie V z Przedszkola w Józefowie. Drugą odebrała Grupa IV z tego samego przedszkola, a dwie trzecie nagrody ex aequo jury przyznało Karinie Greszcie z klasy 0 SP w Majdanie Nepryskim i Alanowi Kudełce z klasy 0 SP w Stanisławowie.

Spośród uczniów klas I - III podstawówek, którzy zgłosili palmy, laureatami zostali uczniowie SP Józefów. Pierwszą nagrodę zdobyła Dominika Droździel z IIIa, dwie drugie trafiły do Sary Kraczek z IIa i dzieci z klas I - II świetlicy w SP Józefów, a trzecią odebrał Hubert Słupski z klasy IIa. Na wyróżnienia zasłużyły Natalia Waśko z Ia i Malwina Zaśko z IIIa. W konkursie na stroik najwyżej jurorzy ocenili propozycję Mai Podolak z klasy IIIb SP Józefów, trzy równorzędne drugie nagrody odebrały Gabriela Kula z IIIb SP Józefów, Natalia Morawicka z klasy III SP Stanisławów i Zuzanna Zdżyłowska z klasy I SP Kaczórki, natomiast trzecie miejsce zajęły Nikola Buczkowska z IIIa SP Józefów, Amelia Szymańska z klasy I SP Kaczórki i Natalia Osuch z Ia SP Józefów. W tej grupie autorów jury przyznało też dwa wyróżnienia dla Mai Milewskiej z IIIa SP Józefów i Amelii Gargol z klasy III SP Majdan Nepryski.

W najstarszej kategorii uczniów z klas IV - VI dwie równorzędne nagrody za palmy otrzymały Liliana Łokaj z IVb i Daniel Skóra z VIa SP Józefów, na drugą zapracował Albert Jarczak z klasy VI SP Górecko Stare, na trzecią - Aleksandra Krzaczek z IVb SP Józefów, zaś wyróżnienie otrzymał Wojciech Karwan z VIa SP Józefów. Najładniejszy stroik zgłosił Bartek Morawicki z klasy V SP Stanisławów, nagrody za drugie miejsce ex aequo zdobyli Mirosław Rogowski z Vb, Alicja Rogowska z IVb i Aleksandra Krzaczek także z IVb SP Józefów, a trzecie odebrali Michał Nieścior z IVb SP Majdan Nepryski i Emil Murzacz z IVb SP Józefów. Na liście wyróżnionych znaleźli się Wojciech Olesiuk z klasy IV i Amelia Murzacz z IVb SP Józefów oraz Jessica Czerniak z klasy V i Maja Dobek z IVb SP Majdan Nepryski.

Ponadto komisja wyróżniła palmy trzecioklasistek z Gimnazjum w Józefowie - Alicji Bździuch, Kamili Słupskiej i Klaudii Marzec oraz stroiki wykonane przez uczestników zajęć prowadzonych przez Stanisławowskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Oceniający zwrócili również uwagę na zaangażowanie uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Józefowie, którzy złożyli swoje prace poza konkursem.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne