Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Plastyczne ślady Powstania Styczniowego

25 prac ocenili jurorzy konkursu plastycznego "Śladami Powstania Styczniowego", który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się za dwa tygodnie i będzie połączone z innymi wydarzeniami, przygotowanymi w ramach projektu "W drodze ku wolności".

Plastyczne ślady Powstania StyczniowegoW trzech kategoriach wiekowych członkowie jury przyznali łącznie siedem nagród. Spośród najmłodszych autorów z klas I - III odbiorą je Hubert Słupski i Gabriela Surmacz z II klasy Szkoły Podstawowej w Józefowie. W kategorii uczniów z klas IV - VII laureatami zostały czwartoklasistki z SP Stanisławów - Karolina Przytuła i Wiktoria Bukała oraz ich rówieśniczki z SP w Józefowie - Malwina Słupska i Karolina Skroban. Jedyną nagrodę dla gimnazjalistów odbierze Wiktoria Szpinda z IIb Gimnazjum w Józefowie.

Uroczystemu podsumowaniu konkursu będzie towarzyszyć otwarcie wystawy "W drodze ku wolności", którą będzie można oglądać najpierw w józefowskiej książnicy, a potem także w miejscowych szkołach.

Również 24 kwietnia MBP zaprasza dzieci i młodzież do udziału w rajdzie "W poszukiwaniu powstańczych śladów", nawiązującym do 155. rocznicy Bitwy pod Józefowem z 1863 roku oraz śmierci Mieczysława Romanowskiego. Chętni mogą się zapisywać osobiście w bibliotece, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89 albo za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W ramach projektu, finansowanego przez firmę "Model Opakowania" z Biłgoraja, MBP w Józefowie organizuje również zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem m.in. gry planszowej, opracowanej w oparciu o wydarzenia z czasów Powstania Styczniowego w najbliższej okolicy.

Plastyczne ślady Powstania Styczniowego Plastyczne ślady Powstania Styczniowego Plastyczne ślady Powstania Styczniowego
Plastyczne ślady Powstania Styczniowego Plastyczne ślady Powstania Styczniowego Plastyczne ślady Powstania Styczniowego

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne