Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Wykonawcy rodzinnych domów pomocy wybrani

Gmina Józefów wybrała firmę, która wybuduje trzy rodzinne domy pomocy. Przetarg na zagospodarowanie terenu wokół nowych budynków również jest już rozstrzygnięty, a ostatnim etapem będzie ich wyposażenie. Wszystko ma być gotowe przed końcem tego roku, a większość środków samorząd otrzyma z Unii Europejskiej.

Wykonawcy rodzinnych domów pomocy wybraniBudowa trzech parterowych obiektów ze wszystkimi instalacjami, w tym z kolektorami słonecznymi będzie kosztować prawie 1 milion 300 tysięcy złotych. Kolejne ponad 155 tysięcy to koszt zagospodarowania terenu wraz z ogrodzeniem, drewnianą wiatą, ławkami i elementami siłowni zewnętrznej. Prace budowlane mają się zakończyć w połowie października. - Potem będzie czas na zagospodarowanie terenu, a w międzyczasie chcemy wybrać firmę, która wyposaży nowe budynki. Wszystko musi być gotowe najpóźniej w grudniu - zapowiada Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Domy zostaną wybudowane od podstaw, będą mieć wspólną infrastrukturę i będą przeznaczone przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, w tym niepełnosprawnych w wieku emerytalnym. Takie osoby najczęściej korzystają z domów pomocy społecznej. Rodzinne domy pomocy są mniejsze. W tych, które powstaną w Józefowie wsparcie otrzyma do 8 pensjonariuszy, co pozwoli pracownikom m.in. na dostosowanie diety czy zabiegów rehabilitacyjnych do indywidualnych potrzeb podopiecznych.

Rodzinne domy pomocy w Józefowie mają rozpocząć działalność w styczniu 2019, a większość środków na ten cel gmina otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne