Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Nowe ścieżki rowerowe

Choć Gmina Józefów, która już teraz ma jedną z najbardziej rozbudowanych sieci ścieżek rowerowych w regionie, będzie budować kolejne. Samorząd właśnie podpisał umowę z firmą, która zrealizuje taką inwestycję w Górnikach.

Nowe ścieżki roweroweZa ponad 260 tysięcy złotych powstanie nowy odcinek o długości około 500 metrów, który będzie wykonany z bezfazowej kostki brukowej. Zwolennicy takiego rozwiązania przekonują, że taka nawierzchnia zapewnia komfort jazdy zbliżony do asfaltu, ale materiał ten jest bardziej odporny na nagrzewanie, szczególnie w otwartym terenie.

Wykonaniem robót zajmie się ta sama firma, która w podobnej technologii buduje kolejny fragment ścieżki w Górecku Starym. Biegnie ona obok drogi, będącej częścią międzyregionalnego szlaku "Green Velo". Te prace są prowadzone na odcinku o długości około 1 kilometra i będą kosztować prawie 210 tysięcy złotych. Około 40 procent tej kwoty będzie stanowić dotacja z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Termin zakończenia robót w Górecku Starym jest wyznaczony na 28 czerwca, ale wykonawca przewiduje, że nowa ścieżka będzie gotowa już w drugiej połowie maja. Z kolei prace w Górnikach mają być wykonane do 20 lipca.

W planach józefowskiego samorządu są już kolejne inwestycje w Długim Kącie i w Hamerni, których realizacja także jest planowana na ten rok.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne