Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Krew darem życia

Stowarzyszenie "Podaj Dłoń" i Gmina Józefów zachęcają mieszkańców do udziału w akcji "Moja krew - Twoje życie". Każdy kto odpowie na ten apel zostanie dowieziony do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tomaszowie Lubelskim, gdzie będzie mógł przekazać dar życia.

Krew darem życiaWyjazd jest planowany na czwartek 17 maja o 8.00 sprzed Urzędu Miejskiego, ale zainteresowane osoby powinny wcześniej zgłosić się do organizatorów. Zapisy chętnych odbywają się telefonicznie pod numerami: 696 039 233 i 600 283 518.

Dawcą krwi może być każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat. Przed każdym oddaniem krwi u kandydata są wykonywane badania, na podstawie których jest on kwalifikowany jako dawca. Osobom, które oddają krew przysługuje w tym dniu wolne od pracy i nauki. Dostają również ekwiwalent kaloryczny w postaci czekolad.

Do tej pory w żadnym laboratorium na świecie nie wyprodukowano substancji, zastępującej krew. Ten cenny lek każdy zdrowy człowiek może przekazać innym bez szkody dla własnego organizmu.

Specjaliści zapewniają, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, ponieważ używa się przy tym wyłącznie jałowego sprzętu jednorazowego użytku.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne