Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Integracyjny turniej piłkarski (foto)

Integracja dzieci i młodzieży ze szkół w gminie Józefów z osobami niepełnosprawnymi - to główne cele Integracyjnych Turniejów Piłki Nożnej, które od 17 lat odbywają się w Majdanie Nepryskim.

Integracyjny turniej piłkarskiW tegorocznych zawodach wzięło udział 14 reprezentacji warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej z dawnego województwa zamojskiego oraz 10 gminnych zespołów dziewcząt i chłopców.

Po oficjalnym otwarciu turnieju przez Burmistrza Józefowa Romana Dziurę. Zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Mecze drużyn z ośrodków wsparcia były rozgrywane w trzech grupach, zaś ekipy szkolne rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych.

W pierwszej grupie zwyciężyła ekipa z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Józefowie, drugie miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy także w Józefowie, trzecie - WTZ Dominikanówka w gminie Krasnobród, czwarte - WTZ Muratyn w gminie Łaszczów, a piąte - WTZ Biłgoraj. Rywalizację w drugiej grupie wygrał WTZ Zwierzyniec, przed WTZ Lipina Stara w gminie Skierbieszów, Domem Pomocy Społecznej Teodorówka w gminie Frampol i WTZ Biszcza. W trzeciej grupie najlepsza okazała się reprezentacja WTZ przy parafii św. Michała w Zamościu, drugie miejsce zajęły WTZ Rozłopy w gminie Sułów, trzecie - WTZ Alojzów w gminie Werbkowice, a czwarte - Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnogrodzie.

Turniej dziewcząt ze szkół podstawowych wygrały uczennice SP Majdan Nepryski, które pokonały SP Józefów. Wśród chłopców także zwyciężyli gospodarze, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie SP Józefów, trzecie zajęła ekipa SP Stanisławów, a czwarte - SP Górecko Stare. W kategorii gimnazjalnej klasyfikacja końcowa dziewcząt i chłopców była identyczna. Wygrały zespoły gospodarzy z SP Majdan Nepryski, które pokonały rówieśników z SP Józefów.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszystkie zespoły odebrały piłki, dyplomy i paczki ze słodyczami. Nagrody wręczali - Burmistrz Roman Dziura, kierownik WTZ Józefów Kazimierz Wancisiewicz i dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim Maria Rysztak.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju rozgrywanego na 5 boiskach czuwał zespół sędziowski z sędzią głównym Piotrem Gontarzem. Zawody sponsorowali Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Gmina Józefów, o opiekę medyczną zadbał NZOZ "Nasze Zdrowie" w Józefowie, a nagłośnienie zapewnił miejscowy ośrodek kultury.

Integracyjny turniej piłkarski Integracyjny turniej piłkarski Integracyjny turniej piłkarski
Integracyjny turniej piłkarski Integracyjny turniej piłkarski Integracyjny turniej piłkarski
Integracyjny turniej piłkarski Integracyjny turniej piłkarski Integracyjny turniej piłkarski

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne