Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Drugi ultra maraton po Roztoczu

Józefów będzie w tym roku bazą uczestników drugiego ultra maratonu po Roztoczu. W zawodach, które odbędą się w najbliższy weekend, wystartuje około 600 biegaczek i biegaczy.

Drugi ultra maraton po RoztoczuImpreza pod hasłem "Ultra-Roztocze" będzie się odbywać na czterech dystansach, a trasy są prawie takie same jak przed rokiem. - Zmienia się tylko baza zawodów. Gospodarzem pierwszych, który odbył się przed rokiem, był Zwierzyniec, tym razem będzie to Józefów, a za rok - Susiec. Uczestnicy najkrótszego dystansu będą mieć na pokonanie 30 kilometrów 5 godzin, a limit dla tych, którzy chcą przebiec 120 kilometrów, został wyznaczony na 26 godzin. To oni wystartują jako pierwsi, już o 4.00, a na metę muszą dotrzeć najpóźniej następnego dnia o 2.00 - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej główny organizator "Ultra-Roztocza" Sławomir Konopka z Fundacji na Ratunek.

Podobnie jak przed rokiem największym zainteresowaniem - 270 osób - cieszy się najkrótsza 30-kilometrowa trasa. Kolejny pod względem frekwencji, ze 121 zawodnikami, jest dystans 60 kilometrów. 42 uczestników zgłosiło się do biegu na 90 kilometrów, a z najpoważniejszym wyzwaniem, czyli z dystansem 120 kilometrów, chce się zmierzyć 70 osób.

Biegacze będą startować z różnych miejsc, ale zakończą bieg w Józefowie. Oficjalne otwarcie biura zawodów zaplanowano na piątkowe popołudnie 18 maja, a starty uczestników poszczególnych kategorii rozpoczną się dzień później.

Bieg na 30 kilometrów rozpocznie się w Zwierzyńcu, początek 60-kilometrowej trasy został wyznaczony w Krasnobrodzie, uczestnicy rywalizacji na 90-kilometrach wyruszą z Suśca, a najbardziej wprawieni zawodnicy wystartują na 120 kilometrów i skończą udział w "Ultra-Roztoczu" w Józefowie.

Oficjalne zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców i losowanie nagród odbędzie się na józefowskim rynku w niedzielę 20 maja w południe.

Każdy z uczestników jest zobowiązany do wniesienia opłaty startowej, której część zostanie przekazana na rzecz niepełnosprawnego chłopca z gminy Józefów.

Organizatorów "Ultra-Roztocza" z Fundacji na Ratunek będą wspierać m.in. młodzi wolontariusze z gmin: Zwierzyniec, Krasnobród, Susiec i Józefów, Adamów i Tereszpol, a także nadleśnictwa Zwierzyniec, Józefów i Tomaszów Lubelski oraz Roztoczański Park Narodowy.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Ultra-Roztocze
Inwestycje Gminne