Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Ultra-Roztocze 2018 - podsumowanie

Roztocze jest znakomitym miejscem do biegania. Drugi raz udowodnili to uczestnicy ultra maratonu, który odbył się w sobotę 19 maja, a bazą biegaczy w tym roku był Józefów.

Ultra-Roztocze 2018Na trasy "Ultra-Roztocza" wyruszyło prawie pół tysiąca zawodniczek i zawodników. - Pogoda była do biegania wręcz wymarzona, bo było dość ciepło, choć bez słońca. Wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety, a niektórzy wykazali się ogromną determinacją. Jeden z zawodników poślizgnął się na mokrym mostku, rozciął łuk brwiowy i ranił kolano, a mimo to ukończył bieg - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową główny organizator "Ultra-Roztocza" Sławomir Konopka z Fundacji na Ratunek.

Z najbardziej wymagającą, bo licząca 120 kilometrów trasą, zmierzyło się 70 biegaczek i biegaczy, wśród których był zawodnik urodzony w 1948 roku. Wygrał Jacek Świderek z Tomaszowa Lubelskiego, który pokonał ten dystans w niecałe 10 godzin 40 minut. W biegu na 90 kilometrów z udziałem 35 osób triumfował Robert Zając z Ząbek, a spośród 114 uczestników biegu na 60 kilometrów pierwszy na mecie zameldował się Robert Pasieczny z Gorzyc. Największym powodzeniem cieszył się najkrótszy dystans, liczący 30-kilometrów, który pokonało 263 zawodniczek i zawodników. Najszybciej poradził sobie z nim Przemysław Oleksy z Rzeszowa.

Uczestnicy ultra maratonu startowali z Józefowa, Zwierzyńca, Krasnobrodu i Suśca, ale kończyli bieg w Józefowie, a oficjalne zakończenie zawodów odbyło się w niedzielne popołudnie na miejscowym rynku.

Podobnie jak przed rokiem część opłat startowych od zawodników zostanie przekazana na rzecz potrzebującego wsparcia mieszkańca gminy, która jest gospodarzem biegu. W tym roku udało się zebrać ponad 5 tysięcy 300 złotych, które trafią do niepełnosprawnego chłopca z gminy Józefów.

Kolejna edycja "Ultra-Roztocza" odbędzie się za rok, a bazą uczestników tym razem będzie Susiec.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne