Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Jednogłośne absolutorium dla burmistrza

Burmistrz Józefowa Roman Dziura ma absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas sesji w środę 23 maja za uchwałą w tej sprawie zagłosowali wszyscy radni uczestniczący w obradach.

Jednogłośne absolutorium dla burmistrzaPlan dochodów na 2017 rok został wykonany w prawie 90 procentach, a wydatków - w ponad 87,5.

- Podobnie jak w poprzednich latach, budżet przyjęty przez radę miejską na początku 2017 roku różnił się od tego, jak wyglądał na koniec roku. Zmieniając wcześniejsze plany chcemy jak najlepiej wykorzystywać środki zewnętrzne, które pozyskujemy w ciągu roku budżetowego, a także reagować na potrzeby naszych mieszkańców czy turystów - wyjaśnia Burmistrz Józefowa.

Wśród najważniejszych inwestycji Roman Dziura wymienia budowę 14 kilometrów sieci kanalizacyjnej w Józefowie i Borowinie oraz oczyszczalni ścieków w Józefowie. Wszystko kosztowało prawie 7 milionów złotych, z czego większość to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Także w 2017 roku Gmina Józefów wybudowała ponad 10 kilometrów nowych dróg. Z myślą o turystach józefowski samorząd rozbudowuje także sieć ścieżek rowerowych. Kilka takich inwestycji gmina zrealizowała w ubiegłym roku, a w 2018 powstają kolejne.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne