Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Czytanie rozwija

Adrian Nieśpiał ze Szkoły Podstawowej w Józefowie ma szansę po raz drugi z rzędu wygrać powiatowy konkurs "Radość czytania". Na razie zdobył nominację w eliminacjach gminnych, które odbyły się w poniedziałek 4 czerwca w miejscowej bibliotece.

Czytanie rozwijaDo rywalizacji przystąpiło 14 uczniów z trzech szkół. Adrian Nieśpiał z klasy VI SP w Józefowie ujął jurorów interpretacją fragmentu książki "Mateuszek" Elwiry Lindo, który zaprezentuje także na szczeblu powiatowym. - W ubiegłym roku w Biłgoraju udało mu się zdobyć pierwsze miejsce i choć konkurencja będzie duża liczymy na równie udany start także teraz - mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie Elżbieta Jamroz, która była w składzie jury eliminacji gminnych. Oprócz niej młodych lektorów oceniały Katarzyna Karwan także z józefowskiej biblioteki i Marzena Burak z Urzędu Miejskiego.

Czytanie rozwijaOprócz nominacji dla Adriana Nieśpiała jurorki przyznały jeszcze pięc nagród za ciekawe interpretacje czytanego tekstu. Otrzymały je Amelia Mużacz, Emilia Dura i Judyta Lipian z SP w Józefowie, Oliwia Bielak z SP w Majdanie Nepryskim i Michalina Słupska z SP w Stanisławowie.

Uczestnicy 17. edycji konkursu "Radość czytania" w tym roku wybierali m.in. utwory Małgorzaty Musierowicz, Joanny Olech, Roksany Jędrzejczyk i Jana Brzechwy.

O tym czy przedstawicielowi gminy Józefów uda się powtórzyć sukces z ubiegłego roku przekonamy się w środę 6 czerwca.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne