Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Kto wyśpiewa słowiki?

Józefów będzie w najbliższą niedzielę gościć uczestników 16. Małego Festiwalu Piosenki Dziecięcej o "Józefowskiego słowika". Będzie mu towarzyszyć 8. Festyn Rodzinny i turniej piłki nożnej, przygotowany przez szkołę podstawową.

Kto wyśpiewa słowiki?Przesłuchania, które organizuje miejscowy ośrodek kultury, rozpoczną się na plenerowej "scenie pod sosnami" o 13.30. Udział w tegorocznym festiwalu zapowiedziało prawie 50 solistów i zespołów z powiatów biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Każdy z młodych artystów wykona po jednym utworze, a konkursowe prezentacje będą oceniane w trzech grupach wiekowych: od 3 do 6 lat, od 7 do 9 oraz od 10 do 13 lat.

Oprócz statuetek "Józefowskiego Słowika" jurorzy przyznają zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych nagrody finansowe i zdecydują kto zasłużył na Grand Prix. Najlepsi artyści będą mogli także wystąpić, obok profesjonalnych wykonawców, podczas tegorocznego Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie.

Poza konkursem w "Koncercie wspomnień" wystąpi trójka laureatów ubiegłorocznego "Słowika".

Tradycyjnie występom będzie towarzyszyć Festyn Rodzinny. Na placu przy Szkole Podstawowej w Józefowie staną dmuchane zjeżdżalnie, będą konkursy dla dzieci, domowe smakołyki, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu druhów z miejscowej OSP oraz występy artystyczne Szkoły Tańca "Myka" z Zamościa i uczniów SP Józefów.

Odbędzie się również Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Biłgorajskiego, który zostanie rozgrywany na miejscowym "Orliku". Na razie udział w rywalizacji zapowiedziały ekipy z Tereszpola, Majdanu Nepryskiego i Józefowa, ale lista drużyn jeszcze nie jest zamknięta. Zespoły dziewcząt i chłopców mogą się zgłaszać do szkoły w Józefowie do piątku 8 czerwca.

Na podsumowanie sportowych zmagań, rodzinnego festynu i festiwalu zagra cygański zespół "Złoty Tabor" z Tomaszowa Lubelskiego.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne