Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Dziecięce "słowiki" na plenerowej scenie wyśpiewane

Aleksandra Halusiak z Tomaszowskiego Domu Kultury zdobyła Grand Prix 16. Małego Festiwalu Piosenki Dziecięcej o "Józefowskiego słowika". Jury imprezy, która odbyła się w niedzielę 10 czerwca na "Scenie pod sosnami", przyznało również 6 statuetek za pierwsze miejsca, 10 nagród i 7 wyróżnień.

Dziecięce "słowiki"W najmłodszej kategorii solistów w wieku od 3 do 6 lat statuetkę "Józefowskiego słowika" wyśpiewała Klaudia Herda z klas 0 SP w Majdanie Nepryskim, na drugą nagrodę zasłużył Leon Zwolski z Przedszkola w Józefowie, a na trzecią - Karina Greszta z klasy 0 SP w Majdanie Nepryskim. W kategorii zespołów jurorzy nie przyznali nagród, a dwa wyróżnienia trafiły do "Skrzatów" z Przedszkola Samorządowego w Suścu i "Leśnych Skrzatów" z Przedszkola Samorządowego w Zwierzyńcu.

Spośród wykonawców w wieku od 7 do 9 lat statuetki odebrały Joanna Dziuba z Centrum Muzycznego "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim i Monika Litwin z Biłgoraja. Drugie miejsce zajęła Martyna Kukiełka z SP Kaczórki, a trzecie - Aneta Nazar z Tomaszowskiego Domu Kultury. Na liście wyróżnionych znalazły się Amelia Puchalska i Maria Bondyra z CM "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim oraz Oliwia Ziarkiewicz z SP w Wysokiem koło Zamościa. W kategorii zespołów "słowika" wyśpiewały "Wiolinki" z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu, druga nagroda przypadła grupie "Kukuryku" z Centrum Kultury w Zwierzyńcu, a trzecia - chórowi "Animato" z SP w Józefowie.

Najwięcej wykonawców zaprezentowało się w najstarszej kategorii 10 - 13 lat, w której jury przyznało również najwięcej nagród. Statuetki zdobyły Aleksandra Bartoszczyk z GOK w Nieliszu i Natalia Maliborska z TDK. Drugie nagrody przypadły Kornelii Szponar z SP w Józefowie i Hannie Kuźniarskiej z CM "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim, a trzecie - Darii Podporze z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju i Tomaszowi Bondyrze z CM "Tryton". Wyróżnienia wyśpiewały Emilia Stefańska z GOK w Nieliszu i Aleksandra Wójtowicz z CM "Tryton".

Uczestników tegorocznej edycji "Józefowskiego Słowika" oceniali pedagog Beata Nowak oraz aktor i muzyk Michał Dudziński z Zamościa.

Poza konkursem w "Koncercie wspomnień" wystąpiła trójka laureatów ubiegłorocznego konkursu - Mateusz Czerw z SP w Sułowie oraz Martyna Gil i Oliwia Stryjewska z GOK w Nieliszu.

Występom towarzyszył Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Biłgorajskiego i Festyn Rodzinny, przygotowane przez Szkołę Podstawową w Józefowie. W zawodach piłkarskich dziewcząt SP Tereszpol-Kukiełki była lepsza od SP Józefów, a rywalizację chłopców wygrali gospodarze z SP Józefów, przed reprezentacją SP Majdan Nepryski i SP Tereszpol-Kukiełki. Puchary i biało-czerwone piłki dla uczestników zmagań w imieniu starosty biłgorajskiego wręczyła radna powiatowa Teresa Nowak.

Podczas festynu na placu przy Szkole Podstawowej w Józefowie odbywały się gry, zabawy i konkursy, oraz pokazy sprzętu miejscowej OSP. Można było także spróbować domowych smakołyków. Na scenie występowali artyści ze Szkoły Tańca "Myka" z Zamościa i uczniowie SP Józefów, a rozrywkową niedzielę zakończył koncert cygańskiej grupy "Złoty Tabor" z Tomaszowa Lubelskiego.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne