Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Dziwne odwiedziny - SP Stanisławów

PhotonJak ważna dla współczesnego młodego człowieka jest umiejętność programowania i kodowania, nie trzeba nikogo przekonywać. Mając to na uwadze, nasza szkoła czyni wiele starań, aby uczniowie mogli korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań.

Ma czułki, obraca się wokół własnej osi i reaguje na komendy - to robot Photon, który zawitał do nas 7 czerwca 2018 r. Photon to pierwszy interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Wyposażono go w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota zainspirował Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu opanować mogą go nawet najmłodsi.

Po prezentacji dzieci wzięły udział w specjalnych warsztatach, na których uczyły sympatycznego gościa różnych umiejętności. Wyznaczały mu trasę, zmieniały jego kolor, a nawet udało się sprawić, że wydawał dźwięki. Urządzenie wzbudziło ogromne emocje i zainteresowanie wśród najmłodszych.

Jest to świetna nauka poprzez zabawę.

Inwestycje Gminne