Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Bicie rekordu Polski - SP Majdan Nepryski

Bicie rekordu PolskiW tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach obchodów odbywają się konkursy, rajdy, koncerty, itp. Jest jeszcze jeden wyjątkowy sposób na podkreślenie wagi tego wydarzenia - próba ustanowienia rekordu Polski w ilości par wspólnie tańczących poloneza. Taka propozycja padła ze strony Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.

Tak więc dnia 8 czerwca o godzinie 11:00, podobnie jak wiele szkół w naszym województwie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wystartowała w polonezie. Tańczyły razem przedszkolaki, uczniowie z podstawówki, gimnazjaliści i nauczyciele - łącznie 92 osoby.

Taniec do muzyki Wojciecha Kilara (polonez z filmu "Pan Tadeusz") trwał prawie 8 minut. Wszyscy tańczący w wielkim skupieniu i z ogromną radością w sercach, dumnie kroczyli po boisku szkolnym celebrując każdy krok tego jakże wzniosłego tańca. Korowód zakańczała pani dyrektor Maria Rysztak w parze z panem Grzegorzem Zgutką. Zgromadzeni licznie rodzice uczniów z dumą obserwowali swoje pociechy. To był naprawdę niezwykły moment w życiu naszej szkoły, który przejdzie do jej historii.

Aby zaprezentować się jak najlepiej uczniowie wcześniej solidnie trenowali pod okiem pań: Małgorzaty Bednarz, Barbary Gontarz i Małgorzaty Czerwieniec oraz swoich wychowawców.

Państwo Skałeccy, korzystając z pomocy Straży Pożarnej z Majdanu Nepryskiego fachowo sfilmowali taniec. Liczeniem uczestników i innymi sprawami związanymi z obsługą rekordu zajęli się emerytowani nauczyciele naszej szkoły - pani Kazimiera Gontarz i pan Marian Madej. Pan Piotr Gontarz wspólnie z panem Marianem Sobaniem pięknie przygotowali boisko. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniach oraz w samym przebiegu tego wydarzenia. Rekordu nie pobiliśmy, ale sama chęć zrobienia tego, jest wielkim sukcesem uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Pokazaliśmy, że kochamy naszą Ojczyznę, a Jej tradycje stanowią dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim ogromną wartość. Nasz Patron na pewno jest z nas dumny!

Bicie rekordu Polski Bicie rekordu Polski Bicie rekordu Polski
Bicie rekordu Polski Bicie rekordu Polski Bicie rekordu Polski
Bicie rekordu Polski Bicie rekordu Polski Bicie rekordu Polski
Bicie rekordu Polski Bicie rekordu Polski Bicie rekordu Polski
Inwestycje Gminne