Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Korowód dla Niepodległej! - SP Józefów

Korowód dla Niepodległej8 czerwca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie uczestniczyli w projekcie "Korowód dla Niepodległej" oraz podjęli próbę bicia rekordu w tańczeniu poloneza. Zaprosili do udziału w przedsięwzięciu dzieci z przedszkola w Józefowie, pracowników jednostek samorządowych, mieszkańców i turystów. Przebrani w stroje epokowe, ustrojeni symbolami patriotycznymi, przemaszerowali spod budynku szkoły na Rynek w centrum Józefowa. Na wyznaczonym placu, wszystkich zgromadzonych przywitała dyrektor szkoły Edyta Nieśpiał i zapoznała gości z programem uroczystości. Odśpiewano hymn państwowy, po którym nasza młodzież przybliżyła wszystkim historię "Poloneza". O godz.11:00 dwadzieścia cztery pary zaprezentowały się w polskim tańcu narodowy. Nad prawidłowym przebiegiem próby bicia rekordu czuwali wcześnie wyznaczeni świadek i steward; dyrektor MOK, pani Beata Zaśko i Zastępca Burmistrza Józefowa, pan Ryszard Ostasz.

Zgromadzeni mieszkańcy Józefowa wysłuchali również  pieśni patriotyczne w wykonaniu uczennicy kl. IIIa gimnazjum Kai Peć. W dalszej części uroczystości barwny korowód przemaszerował głównymi ulicami miasta. Przygotowywali i koordynowali przedsięwzięcie nauczyciele: pani Adrianna Kozak, pani Alicja Kusak, pan Rafał Knap oraz wychowawcy klas.

Wszystkim uczestnikom korowodu dziękujemy za udział w kolejnej formie uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Korowód dla Niepodległej Korowód dla Niepodległej Korowód dla Niepodległej
Korowód dla Niepodległej Korowód dla Niepodległej Korowód dla Niepodległej
Korowód dla Niepodległej Korowód dla Niepodległej Korowód dla Niepodległej
Inwestycje Gminne