Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Ćwierćwiecze "Rzemyków"

Kapela "Rzemyki" z Józefowa kończy 25 lat. Uroczyste obchody jubileuszu odbędą się w niedzielę 8 lipca o 15.00 na miejscowym rynku. Oprócz jubilatów, w plenerowym koncercie wystąpią zaprzyjaźnione grupy "Bimber Boys" z Chełma i Kapela Szczebrzeska.

Ćwierćwiecze "Rzemyków"Józefowska kapela ludowo-podwórkowa "Rzemyki" powstała w maju 1993 roku z inicjatywy Burmistrza Romana Dziury i ówczesnej dyrektor ośrodka kultury Gabrieli Gorzandt. Grupa ma w swoim repertuarze własne kompozycje, pieśni ludowe, pieśni okolicznościowe, a także utwory o tematyce patriotycznej i religijnej oraz szeroko rozumiane piosenki podwórkowe, w tym lwowskie.

W zależności od prezentowanych utworów członkowie zespołu wykorzystują dwa rodzaje strojów, kupionych ze środków Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie oraz nagród za udział w konkursach i przeglądach.

Kapela "Rzemyki" to prawdziwa wizytówka kulturalna Gminy Józefów. Oprócz lokalnych imprez rozrywkowych czy patriotycznych, zespół promuje gminę także na imprezach regionalnych i krajowych. Od wielu lat grupa bierze udział w Dożynkach Powiatowych, gra wiele koncertów na terenie powiatów biłgorajskiego, zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego, a także w wielu innych miejscach województwa lubelskiego.

Jeśli pogoda nie dopisze niedzielny koncert odbędzie nie na rynku a w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne