Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Studenci z Indii i Turcji w naszej szkole - SP Stanisławów

Studenci z Indii i Turcji w naszej szkole11 października 2018 r. w naszej szkole gościli studenci: Sudeep z Indii i Ozan z Turcji. Celem wizyty było spotkanie z dziećmi i młodzieżą, podczas którego opowiedzieli o swoim życiu. Studenci przygotowali prezentację na temat walorów swoich krajów -  kuchni, zabytków, ciekawych miejsc, życia codziennego, a także opowiedzieli o różnych ciekawostkach. Atrakcją dla dzieci okazał się wspólnie zatańczony indyjski taniec. Na zakończenie spotkania studenci chętnie odpowiadali na pytania naszych uczniów. To jest pierwsza wizyta Sudeepa i Ozana w naszym kraju i miło nam było usłyszeć, że bardzo im się tutaj podoba.

Takie spotkanie jest wspaniałym przeżyciem dla młodzieży, która nieczęsto ma do czynienia z "szerokim światem". Uczniowie mają niesamowitą szansę sprawdzić swoje umiejętności organizacyjne, interpersonalne i językowe. Co więcej, uświadamiają sobie, że wielokulturowość jest istotna w naszym życiu.

Nad przebiegiem spotkania czuwali nauczyciele: Katarzyna Ungier i Cezary Borkowicz.

Studenci z Indii i Turcji w naszej szkole Studenci z Indii i Turcji w naszej szkole Studenci z Indii i Turcji w naszej szkole
Inwestycje Gminne