Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Niepodległościowa "kapsuła czasu"

Na pamiątkę 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Józefowie pozostanie "kapsuła czasu". Znajdzie się w niej przesłanie dla kolejnych pokoleń z podpisami mieszkańców, które można składać w miejscowej bibliotece. Każdy też może mieć wpływ na to, gdzie kapsuła mogłaby być wmurowana lub zakopana.

Niepodległościowa "kapsuła czasu"- Jeśli chodzi o lokalizację to rozważamy trzy miejsca - rynek, kościół i synagogę. Jeśli jednak ktoś ma inne sugestie, może je przekazywać, na przykład przy dokonywaniu wpisów w bibliotece. Można również poprzeć, którąś z naszych propozycji - zachęca pomysłodawca "kapsuły czasu" Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Wmurowanie lub wkopanie kapsuły o średnicy 8 centymetrów i wysokości 45 centymetrów, odbędzie się podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada, a podpisy mieszkańców Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie przyjmuje do 9 listopada. Placówka jest czynna w poniedziałki między 8.00 a 16.00, od wtorku do piątku do 17.00, a w soboty do 15.00.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne