Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Taka jesteś Polsko!

Piosenka "Taka jesteś Polsko!" to najnowsza "produkcja" nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Józefowie. Po utworach skomponowanych na EURO 2012 i promujących Roztocze tym razem autorzy skupili się na 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Taka jesteś Polsko!Nową kompozycję śpiewa absolwentka szkoły Kaja Peć, a słowa i muzykę napisał nauczyciel... wychowania fizycznego Tomasz Kukiełka. W przygotowaniu tekstu wspierała go polonistka Marzena Kowalczyk, będąca również autorką scenariusza teledysku, który ma będzie nagrywany w przyszłym tygodniu. - Oprócz solistki wystąpi w nim młodzież z Józefowa i Majdanu Nepryskiego, a nagrania będą powstawać w Muzeum Historycznym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Bondyrzu, w zamojskiej rotundzie, a także na rynku i przy mogile patrona naszej szkoły Mieczysława Romanowskiego oraz innych historycznych miejscach w Józefowie - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Tomasz Kukiełka.

Taka jesteś Polsko!Nagrany w studiu Biłgorajskiego Centrum Kultury utwór w wersji audio jest już gotowy. Jego pierwsze odtworzenia wywołały tak pozytywne wrażenia, że autorzy pomysłu znaleźli już sponsorów, którzy chcą sfinansować, nie tylko teledysk, ale również promocję nagrania. Jego oficjalna premiera jest planowana podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości w Józefowie 11 listopada, ale nie wykluczone, że szerszej publiczności zostanie on zaprezentowany kilka dni wcześniej.

Zanim to nastąpi piosenki "Taka jesteś Polsko" można posłuchać TUTAJ:

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne