Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

SP Stanisławów na Gali "Szkoły dla Niepodległej"

Szkoły dla Niepodległej9 listopada 2018 r. w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt "Szkoły dla Niepodległej". Do udziału zaproszono delegacje dzieci i młodzieży wraz z dyrektorami ze szkół i placówek z 14 powiatów województwa lubelskiego, które w dniu 8 czerwca 2018 r. wzięły udział w akcji "Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" i otrzymały certyfikat Biura Rekordów.

Naszą szkołę reprezentowały: Dyrektor szkoły pani Kazimiera Gontarz oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego Michalina Słupska. Uroczystości towarzyszyła wystawa fotorelacji prezentujących dotychczasowe działania szkół i placówek związanych z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wystąpienia okolicznościowe rozpoczęła p. Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, która podziękowała wszystkim za ogromne zaangażowanie w trwające od kilku miesięcy obchody 100-lecia Niepodległości i odczytała list Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Wśród przemawiających znaleźli się także: Wojewoda Lubelski prof. Przemysław Czarnek, senator RP Jerzy Chróścikowski, Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. dr Marian Rojek oraz Prezydent Miasta Zamość p. Andrzej Wnuk.

Ważnym momentem były wręczenia certyfikatów potwierdzających ustanowienie Rekordu Polski w największej liczbie osób tańczących poloneza jednocześnie w wielu lokalizacjach. Dokonali tego wspólnie: Wojewoda Lubelski prof. Przemysław Czarnek, Lubelski Kurator Oświaty p. Teresa Misiuk i Prezydent Miasta Zamość p. Andrzej Wnuk.

Uroczystą galę uświetniły występy artystyczne młodzieży.

Jesteśmy dumni, że wzięliśmy udział w tak doniosłym przedsięwzięciu. Czujemy się bardzo wyróżnieni. Jeszcze raz kierujemy ukłony w stronę wszystkich, którzy w naszej szkole polonezem uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szkoły dla Niepodległej Szkoły dla Niepodległej Szkoły dla Niepodległej
Szkoły dla Niepodległej Szkoły dla Niepodległej Szkoły dla Niepodległej
Inwestycje Gminne