Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Światowy Dzień Pluszowego Misia - SP Majdan Nepryski

Światowy Dzień Pluszowego Misia23 listopada obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień był znakomitą okazją, aby przybliżyć przedszkolakom literaturę, której bohaterami są misie. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły z domu swoje ulubione maskotki misiów i razem z nimi wysłuchały opowieści pani Katarzyny Karwan z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie o misiach, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki. Przedszkolaki także  zostały zaproszone do wspólnej zabawy oraz do skosztowania miodku z kwiatów fasoli. Po spotkaniu wszystkie dzieci mogły obejrzeć cześć wystawy książek o misiach, które są dostępne w  bibliotece w Józefowie.

Pani dyrektor również w tym dniu pamiętała o swoich najmłodszych i przyniosła olbrzymiego misa, a zadaniem dzieci było wybranie dla niego imienia. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy zgodnie, że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok. Koordynatorkami działania były panie Mariola Kudełka i Ewa Rogowska Mazur.

Światowy Dzień Pluszowego Misia Światowy Dzień Pluszowego Misia Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia Światowy Dzień Pluszowego Misia Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia Światowy Dzień Pluszowego Misia Światowy Dzień Pluszowego Misia
Inwestycje Gminne