Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Dash i Dot w odwiedzinach - SP Stanisławów

Dash i Dot w odwiedzinachW dniach 30.11 – 14.12.2018 w naszej szkole goszczą magiczni goście – Dash i Dot.  Podczas zajęć z informatyki uczniowie mają możliwość zabawy edukacyjnej z robotami. Programując robota dzieci uczą się przede wszystkim logicznego myślenia, kreatywności, rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, czyli kluczowych kompetencji XXI wieku.

Dash i Dot to najprawdziwsze roboty wyposażone w liczne sensory, które dają się zaprogramować na mnóstwo sposobów. Dash to większy robot na kółkach, który reaguje na głos, odnajduje przedmioty, tańczy i śpiewa. Dot to jego mniejszy przyjaciel, z którym może się komunikować. Robotami kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które dziecko z łatwością obsłuży z tableta lub smartfona.

"Roboty mają charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z robotem dzieci wchodzą w świat programowania - tworzenie zdarzeń, algorytmów, budowanie sekwencji i pętli, i wiele innych. Przy tym zupełnie nieświadomie rozwijają kluczowe w naszych czasach umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw j. angielskiego (nauka poprzez zabawę)." (źródło: www.wonderpolska.pl)

Dash i Dot w odwiedzinach Dash i Dot w odwiedzinach Dash i Dot w odwiedzinach
Inwestycje Gminne