Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Przetarg na budowę kanalizacji w Siedliskach

Gmina Józefów czeka na propozycje firm, które chcą wybudować kanalizację w Siedliskach. Oferty są przyjmowane do 22 stycznia, a termin wykonania robót jest wyznaczony na koniec listopada tego roku.

Przetarg na budowę kanalizacji w Siedliskach- Budowa kanalizacji to część większego projektu, który obejmuje także budowę oczyszczalni ścieków w Siedliskach. Pierwsze postępowanie przetargowe, które ogłosiliśmy jeszcze latem ubiegłego roku dotyczyło obydwu zadań, ale ze względu na koszty rozdzieliliśmy te inwestycje. Przetarg na budowę oczyszczalni jest zakończony, a teraz kolejny raz szukamy wykonawcy kanalizacji w formule "zaprojektuj i wybuduj". Mamy nadzieję, że tym razem oferenci zaproponują ceny, które nie będą znacznie odbiegać od wartości kosztorysowej - mówi Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Ogłoszone teraz postępowanie przetargowe dotyczy budowy ponad 7 kilometrów sieci, która jak cały projekt będzie współfinansowana z pieniędzy unijnych. Ostateczny koszt robót będzie znany po wyłonieniu wykonawcy, ale już teraz wiadomo, że ponad 60 procent środków będzie pochodzić z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Władze gminy maja nadzieję, że przetarg uda się rozstrzygnąć jeszcze zimą i pierwsze prace rozpocząć wiosną.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne