Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Spotkanie z rodzicami - SP Stanisławów

Spotkanie z rodzicami30 stycznia gościliśmy w naszej szkole na spotkaniu z rodzicami dietetyczkę panią Bogumiłę Mazurek. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia oraz na dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym.

Pani Bogumiła w interesujący sposób przedstawiła piramidę żywienia, pokazała prezentację multimedialną na temat zdrowych nawyków żywieniowych, zachęcała do zwiększenia udziału owoców, warzyw i wody w codziennej diecie, przekonywała rodziców, że oprócz zdrowego odżywiania, bardzo ważna jest aktywność fizyczna, polecała rodzicom, aby zamiast słodkich napoi dawać dzieciom do szkoły czystą wodę, a zamiast słodyczy – owoce, kładła nacisk na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, które w późniejszym wieku mogą uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi, zaproponowała systematyczne odwiedzanie strony internetowej "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu".

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywa w jadłospisie dobrze skomponowane śniadanie. Ten pierwszy posiłek dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz odpowiednich składników do rozwoju młodego organizmu. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu "Trzymaj formę".

W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa rodziców. Na zakończenie pani dyrektor Kazimiera Gontarz podziękowała pani Bogumile za piękną lekcję o zdrowiu i cenne wskazówki, które zapewne rodzice i nauczyciele zastosują w życiu codziennym.

Spotkanie z rodzicami Spotkanie z rodzicami Spotkanie z rodzicami

Koordynator programu "Trzymaj formę" Zofia Grzeszyk.

Inwestycje Gminne