Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Wielkanocne palmy i stroiki po ocenie

147 propozycji, w tym 45 palm i 102 stroiki oceniło jury tegorocznego konkursu wielkanocnego, który zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie. Przez kilka najbliższych dni prace przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych można oglądać na pokonkursowej wystawie, a potem kupić na akcji charytatywnej, organizowanej przez miejscową Caritas.

Wielkanocne palmy i stroiki po ocenieLiczba konkursowych propozycji była o prawie 50 większa niż przed rokiem, a poziom zgłoszonych prac był wysoki i wyrównany, dlatego w każdej z czterech kategorii wiekowych jurorzy przyznali po kilka równorzędnych nagród.

Najładniejszą palmę wykonały dzieci z grupy V przedszkola w Józefowie i to ta praca będzie reprezentować Gminę Józefów w pierwszym konkursie wojewódzkim, organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i samorząd województwa. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Spośród palm, wykonanych przez uczniów najmłodszych klas podstawówek, jury konkursu gminnego doceniło propozycje: Mai Bielańskiej i Artura Droździela z Ia SP Józefów oraz Oli Krzeszowiec z klasy II SP Górecko Stare. Na druga nagrodę zasłużyła Magdalena Borowiec z Ia Sp Józefów, a na trzecią - jej kolega z klasy Igor Lis.

W kategorii autorów z klas IV - VIII pierwsze nagrody przypadły: Danielowi Skórze z klasy VIII, Mai Podolak z Va, Lilianie Łokaj z Vb i Dominice Droździel z IVb SP Józefów oraz Gabrieli Krzeszowiec z klasy IV SP Górecko Stare. Drugie miejsce zajęli: piątoklasistka z Józefowa Aleksandra Krzaczek, Milena Łazorczyk z klasy IV SP Górecko Stare, Karolina Przytuła z klasy V SP Stanisławów i Gabriela Bieg z klasy IV SP Górecko Stare. Trzecie nagrody zdobyli: Karolina Korepta z Vb i Emilia Zawiślak z VIb SP Józefów, Malwina Marzec z klasy IV SP Górecko Stare i Paulina Bojarska z klasy VIII SP Majdan Nepryski. Na liście wyróżnionych znaleźli się kolejni uczniowie z Majdanu Nepryskiego, a także ich koledzy z Górecka Starego oraz świetlicy w SP Józefów.

Jeszcze dłuższa jest lista zdobywców nagród i wyróżnień za wielkanocne stroiki.

Spośród najmłodszych autorów w wieku przedszkolnym pierwsze nagrody otrzymają: Kinga Żołynia z oddziału przedszkolnego w Majdanie Nepryskim, a także Malwina Kawa oraz grupa V 5- i 6-latków z przedszkola w Józefowie. Drugie miejsce zajęli: Alan Kudełka z klasy 0 SP Stanisławów oraz grupa IV 5- i 6-latków z przedszkola w Józefowie, a trzecie - Nikola Dołęska, Oskar Buczkowski i Lena Mazur z oddziału przedszkolnego w Majdanie Nepryskim.

W kategorii uczniów klas I - III najciekawsze prace przygotowali: Klaudia Kudełka z klasy I i Martyna Kudełka z klasy II SP Stanisławów. Drugie nagrody zdobyły - Maja Bielańska z klasy I SP Józefów i Zuzanna Czerniak z klasy II SP Majdan Nepryski, a trzecie - Anna Studnicka z klasy I SP Józefów.

Pierwszej nagrody w grupie najstarszych autorów nie było, a drugie jury przyznało: Gabrieli Kuli z IVb, Krystianowi Szarowolcowi z Va i Aleksandrze Kraczek z Vb SP Józefów oraz Agacie Gontarz z Vb SP Stanisławów. Na trzecim miejscu zostały sklasyfikowane propozycje, które zgłosili: Malwina Zaśko i Karol Wakoń z IVb SP Józefów oraz Dominika Oleszczak z klasy VII i Michał Nieścior z Vb SP Majdan Nepryski. Oprócz nagród, za stroiki, członkowie komisji przyznali jeszcze 14 wyróżnień.

Wielkanocne propozycje oceniali: Beata Momot z Chóru "Ale Cantare" z Zamościa, dyrektor MOK w Józefowie Beata Zaśko i emerytowana animatorka kultury Marianna Kulpa.

Wielkanocne palmy i stroiki po ocenie Wielkanocne palmy i stroiki po ocenie Wielkanocne palmy i stroiki po ocenie

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne