Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Na majówkę tylko rowerem

Przygotowania do kolejnej "Józefowskiej Majówki Rowerowej" czas zacząć. Wiosenne rajdy po Roztoczu mają już swoją wieloletnią historię i markę. W ubiegłorocznym rajdzie uczestniczyło około 100 cyklistów z różnych zakątków, nie tylko regionu, ale całego kraju. Józefowska Kawaleria Rowerowa i jej partnerzy rozpoczęli zapisy chętnych na tegoroczną majówkę, która odbędzie się 1 maja.

Na majówkę tylko roweremJej uczestnicy będą mieć do pokonania trasę o długości 44 kilometrów, która przebiega Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza, Wschodnim Szlakiem Rowerowym "Green Velo" i Trasą Rowerową Ziemi Józefowskiej na Roztoczu.

Cykliści wyruszą z Józefowa na wzgórze Kamień i do rezerwatu "Czartowe pole", by przez Fryszarkę wrócić do Józefowa. Wzgórze Kamień to przede wszystkim pomnik przyrody nieożywionej nazywany "Piekiełkiem" z wapiennymi blokami skalnymi z epoki Miocenu. Cykliści będą również podziwiać źródła i wodospady rzeki Sopot, zalew rekreacyjny w Majdanie Sopockim, ruiny papierni wybudowanej w 1729 roku przez Ordynację Zamojską oraz Fryszarkę powstałą po osadzie, w której "fryszowano", czyli wytapiano surówkę żelaza z rud darniowych. Zakończenie rajdu odbędzie się nad zalewem w Józefowie i będzie połączone z konkursem wiedzy krajoznawczej.

Na majówkę tylko roweremPołowa trasy biegnie asfaltem i kostką brukową, a na pozostałej części będzie można spotkać prawie wszystkie rodzaje nawierzchni występujące na Roztoczu, dlatego sugerowanym jednośladem jest rower typu MTB lub trekkingowy.

Szczegóły, dotyczące odwiedzanych miejsc i dokładna trasa rajdu są dostępne na stronach: www.jkr.org.pl i www.ejozefow.pl oraz na profilu JKR na Facebook'u.

Zgłoszenia chętnych są przyjmowane za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Formalnie termin zapisów upływa 26 kwietnia, ale organizatorzy zastrzegają, że liczba miejsc jest ograniczona i przyjmowanie zgłoszeń może się zakończyć wcześniej.

Do udziału w "majówce na dwóch kółkach" zachęcają Józefowska Kawaleria Rowerowa oraz jej partnerzy, którymi są Gmina Józefów, Roztoczański Park Narodowy w Zwierzyńcu, Nadleśnictwo Józefów, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie i Spółdzielnia "Centrum Turystyki Roztocze i Piekarnia "U Dzidy". Patronat medialny - Polskie Radio Lublin.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne