Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Śpiewanie na polanie 2019

14 solistów i zespołów z kilku powiatów wystąpiło w tegorocznym Konkursie Piosenki Turystycznej "Śpiewanie na polanie" w Józefowie. Tym razem Grand Prix nie było, ale jury doceniło wykonawców przyznając po kilka nagród i wyróżnień.

Śpiewanie na polanie 2019Przesłuchania uczestników, w sobotę 18 maja, odbywały się nie na rynku lecz w położonym nieopodal ogrodzie Baru "Knieja" w Józefowie. O nagrody walczyli artyści z powiatów biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego oraz z Lublina. W sumie na zaproszenie organizatorów z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie odpowiedziało około 60 wykonawców.

Spośród tych najmłodszych z klas 0 - III dwie równorzędne pierwsze nagrody przypadły Jasminie Mostafie z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Biłgoraju i Natalii Rachańskiej z Centrum Muzycznego "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim.

W grupie wykonawców z klas IV - VI jurorzy nie przyznali pierwszej nagrody, a dwie równorzędne drugie odebrały Dominika Kawka z JD Studio Muzyczne w Majdanie Małym i Łucja Łyszczarz ze Studia Muzyki Rozrywkowej Anety Dąbskiej w Lublinie. Na trzecią zasłużyła Joanna Dziuba z centrum "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim, a na liście wyróżnionych znaleźli się - Krystian Szarowolec ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, Zespół Dziecięcy z Ogniska Muzycznego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy i Gabriela Hanys ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim.

W kategorii uczniów najstarszych klas podstawówek, gimnazjalistów i uczniów szkół średnich pierwszą nagrodę zdobyła Aleksandra Marszalec z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. Drugą wyśpiewała Beata Mach z GOK w Obszy, a trzecią - Aleksandra Pogudz z SP w Józefowie. W tej grupie wykonawców członkowie jury także przyznali trzy wyróżnienia, które otrzymały - zespół wokalny "Piccolo" ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie, Patrycja Kusztykiewicz z SP w Józefowie i Natalia Szkałuba z Józefowa.

Występy uczestników tegorocznego "Śpiewania na polanie" oceniali - Barbara Rabiega z zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego oraz aktor Teatru "Perfomer" i multiinstrumentalista z Zamościa Michał Dudziński.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne