Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Konkurs Pięknego Czytania - SP Stanisławów

Konkurs Pięknego CzytaniaDnia 10.06.2019 r. w naszej szkole odbyła się akcja "Jak nie czytam, jak czytam!". Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami pod czujnym okiem bibliotekarki pani Joanny Kraski  czytali – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Była to świetna okazja do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów.

Tego dnia odbył się także Konkurs Pięknego Czytania. Przebiegał w II kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV- VI. Cele konkursu to: kształcenie umiejętności płynnego czytania, wzbudzanie zainteresowania książką, uwrażliwianie na piękno literatury. Wszyscy czytający zaprezentowali się pięknie. Komisja w składzie:  dyrektor szkoły pani Kazimiera Gontarz, pani Anna Adamczuk-Borys i pani Justyna Wlizło wyłoniła zwycięzców.

  • Kategoria klas I-III - Emilia Waszczuk kl. I
  • Kategoria klas IV-VI - Agata Gontarz kl. V

Konkurs pokazał, że kontakt z książką nie jest naszym uczniom obcy i chętnie sięgają oni po literaturę. Organizatorem konkursu była pani Ewa Knap.

Konkurs Pięknego Czytania Konkurs Pięknego Czytania Konkurs Pięknego Czytania
Inwestycje Gminne