Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Ach, Pieniny, jakie piękne! - SP Stanisławów

Wycieczka do SzczawnicyAch, Pieniny, jakie piękne! - tak stwierdzili uczniowie ze szkoły w Stanisławowie biorący udział w wycieczce do Szczawnicy w dniach 05–07 czerwca 2019 r.

Pieniny to miejsce o wyjątkowym krajobrazie i klimacie, a także malowniczej przyrodzie, oferujące dużo różnorodnych atrakcji turystycznych. Wielkim wyzwaniem dla uczniów było zdobycie szczytu góry Palenicy, z której widoczna była panorama Pienin z Trzema Koronami i Sokolicą oraz Tatr Słowackich i Łomnicy. Niesamowitym przeżyciem dla uczniów były zjazdy kolejką grawitacyjną, podczas których podziwiali usytuowane w pobliżu wspaniałe sztuczne zwierzęta i grzyby dużych rozmiarów. Niewątpliwą atrakcją wycieczki był spływ Dunajcem, zdobycie Gubałówki w Zakopanem, a także zabawy wodne, zjeżdżalnie i jaccuzi w Chochołowskich Termach. Uczniowie zwiedzili również urokliwy Wąwóz Homole. Przeszli kamienistym szlakiem wzdłuż potoku na platformę widokową, skąd zjechali wyciągiem krzesełkowym na miejsce postoju busa.

Pobyt na wycieczce dostarczył uczniom wiele energii, poszerzył zakres wiedzy geograficzno – przyrodniczej, uwrażliwił na pewne zachowania, dał możliwość sprawdzenia się w różnych sytuacjach i szansę na przezwyciężenie swoich słabości. Góry zachwyciły wszystkich uczestników wycieczki. Z pewnością nie raz jeszcze tam wrócą.

Wycieczkę zorganizowała p. Zofia Grzeszyk. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Kazimiera Gontarz i p. Cezary Borkowicz.

Wycieczka do Szczawnicy Wycieczka do Szczawnicy Wycieczka do Szczawnicy
Wycieczka do Szczawnicy Wycieczka do Szczawnicy Wycieczka do Szczawnicy
Inwestycje Gminne