Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Roztoczańskie dzieła natury na wystawie w MBP

Zdjęcia Bartosza Dybowskiego będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie. Otwarcie ekspozycji zatytułowanej "Iluminacja. Dzieła Natury - Roztocze" odbędzie się w w środę 10 lipca o 10.00.

Roztoczańskie dzieła naturyAutor urodził się w Warszawie. W stolicy studiował grę na wiolonczeli w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, którą ukończył w 2002 roku, a w trakcie studiów rozpoczął naukę w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od wielu lat jego zainteresowania skupiają się zarówno na muzyce, jak i fotografowaniu, w którym główne miejsce zajmują pejzaże. Bartosz Dybowski jest autorem kilku wystaw indywidualnych w Polsce i Niemczech, kilkudziesięciu kalendarzy oraz wielu publikacji w albumach i czasopismach. Swoje zainteresowania współczesną techniką kreacji obrazu wykorzystuje, projektując plakaty, afisze, czy foldery m.in. dla organizatorów festiwali, przeglądów, kursów i warsztatów artystycznych.

Wystawa "Iluminacja. Dzieła Natury - Roztocze" promuje album, w którym autor prezentuje niewielki wycinek bogatego archiwum fotograficznego. Wybrane zdjęcia przedstawiają subtelność roztoczańskiej natury, w tym jej zjawiskowość, zakątki kulturowe, osobliwość wsi, życiodajność rzek i stawów oraz leśne trakty. W albumie recenzje zamieścili - fotograf krajobrazu Mieczysława Wieliczko oraz poeta, krytyk literacki i redaktor kwartalnika "Akcent" Waldemar Michalski.

W Józefowie fotografie Bartosza Dybowskiego będzie można oglądać do połowy sierpnia.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne