Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Śladami dawnych zawodów

Coraz bardziej popularne w ostatnich latach questy tworzy się po to, by zwrócić uwagę na wyjątkowe elementy i historie związane z lokalnym dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym. Tę formułę chce wykorzystać Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, która zaprasza do udziału w konkursie "Śladami dawnych zawodów".

Śladami dawnych zawodówZadaniem uczestników jest napisanie pracy literackiej w formie wierszowanej zgadywanki, dotyczącej takich zawodów jak: kowal, kołodziej, rymarz, tkacz, zdun, kamieniarz, dekarz/strycharz, piekarz czy cukiernik.

Dowolną liczbę prac mogą zgłaszać autorzy w różnym wieku, od uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych po dorosłych. Propozycje należy przesyłać do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie, ul. Krótka 10, 23-460 Józefów lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Termin przyjmowania propozycji upływa 15 września, a wyniki mają być ogłoszone 30 września.

Konkurs jest jednym z elementów większego projektu pod nazwą "Roztocze chlebem i miodem pachnące". To cykl warsztatów, spotkań, wystaw i wycieczek, których celem jest promocja i zachowanie lokalnego dziedzictwa, na które józefowska książnica pozyskała pieniądze z Narodowego Centrum Kultury ze środków programu "EtnoPolska 2019". Medialnie projekt wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne