Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Sztuka i terapia w bibliotece

Prace wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej z Józefowa można oglądać na wystawie w miejscowej bibliotece. Ekspozycja zatytułowana "Sztuka i terapia" jest jednym z elementów większego projektu "Roztocze chlebem i miodem pachnące", który jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Sztuka i terapia w biblioteceW ramach tego samego projektu trwa również konkurs na quest "Śladami dawnych zawodów". Zadaniem uczestników jest napisanie pracy literackiej w formie wierszowanej zgadywanki, dotyczącej takich zawodów jak: kowal, kołodziej, rymarz, tkacz, zdun, kamieniarz, dekarz/strycharz, piekarz czy cukiernik. Propozycje należy przesyłać do połowy września do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie, ul. Krótka 10, 23-460 Józefów lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W planach na wrzesień są jeszcze - wycieczki do skansenu w Guciowie i pasieki w Mokrymlipiu, które odbędą się w przyszłym tygodniu, oraz gra miejska "Jak to dawniej w Józefowie bywało". Na zakończenie organizatorzy przygotowują spotkanie wielopokoleniowe z koncertem kapeli ludowej i biesiadą, planowane na październik.

Projekt "Roztocze chlebem i miodem pachnące" jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury ze środków programu "EtnoPolska 2019". Medialnie inicjatywę MBP w Józefowie wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne