Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Ziemniaczany jubileusz w Majdanie Napryskim

Można smacznie zjeść i dobrze się pobawić, a przy okazji wspomóc miejscową szkoły i tak... od 20 lat. W 1999 roku w Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim odbyły się pierwsze "Wykopki", czyli festyn rodzinny, połączony ze zbiórką funduszy na potrzeby placówki. Po raz 20. szkoła zaprasza na taką imprezę w niedzielę 15 września o 14.00.

Ziemniaczany jubileusz w Majdanie NapryskimOd 14.00 będą się odbywać występy artystyczne, degustacja lokalnych przysmaków, w tym przede wszystkim potraw z ziemniaków. W stałym menu znajdą się m.in. ziemniak faszerowany po "Majdańsku", placki ziemniaczane, zapiekanka-kartoflanka i frytki.

Na plenerowej scenie w tym roku zaprezentują się koła gospodyń wiejskich z gminy Józefów, "Bimber Boys" z Chełma, "Alebabki" z Zamościa i Kapela "Rzemyki" z Józefowa, a niedzielny piknik zakończy zabawa z zespołem "Akados".

Oprócz występów artystycznych nie zabraknie emocji sportowych, o które postarają się uczestnicy meczu piłki nożnej pomiędzy oldbojami "Łady" Biłgoraj i "Cosmosu" Józefów.

Poza już wymienionymi przysmakami z ziemniaka uczestnicy festynu będą się raczyć bigosem ciastami, goframi i innymi słodkościami, a cały dochód z imprezy będzie przeznaczony na aktualne potrzeby szkoły w Majdanie Nepryskim. Według dyrektor placówki Marii Rysztak pomysłów na wykorzystanie pieniędzy jest co najmniej kilka, ale do najpilniejszych zalicza doposażenie placu zabaw dla najmłodszych dzieci oraz zakup nowych pomocy dydaktycznych.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne