Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Kończą się zapisy na Rajd im prof. J. Jóźwiaka

Byli wychowankowie Liceum Ogólnokształcącego i obecni uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie po raz dwudziesty trzeci uczczą pamięć swojego nauczyciela. Tegoroczny Rajd im. prof. Józefa Jóźwiaka odbędzie się 20 i 21 września, a chętni do udziału w nim mogą się zapisywać do wtorku 17 września.

Kończą się zapisy na RajdTym razem piechurzy przejdą trasą, która wiedzie m.in. przez Hamernię, Rezerwat "Czartowe Pole", Górecko Kościelne i szlak walk partyzantów.

Rajd rozpocznie w piątek 20 września o 8.00 Msza Święta, po której uczniowie szkoły w Józefowie zaprezentują zestaw piosenek turystycznych. Wyjazd do Hamerni na trasę rajdu wyznaczono na 10.00. Uczestnicy wyprawy wyruszą na ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną, a po drodze wezmą udział w konkursie o Powstaniu Styczniowym. Na koniec dnia jest planowane wspólne ognisko.

W sobotnie przedpołudnie chętni wyjadą do Górecka Kościelnego. W planach na drugi dzień rajdu jest zwiedzanie Alei dębów, Linii św. Stanisława, szlaku walk partyzantów oraz oglądanie makiety szpitala polowego "665" i ziemianki legendarnego dowódcy Konrada Bartoszewskiego "Wira". Powrót autokarem, a na koniec ognisko na placu szkolnym.

Zgłoszenia uczestników rajdu są przyjmowane w sekretariacie SP w Józefowie, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 84 687 80 79.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne