Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Czytajmy dzieciom!

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają bogaty zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Ważną rolę w kształtowaniu małego czytelnika odgrywa biblioteka, która uczy samodzielności, a także rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy.

Czytajmy dzieciomIdąc tym śladem Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie rozpoczęła kolejna edycję projektu "Mała książka - wielki człowiek", tym razem skierowanego do dzieci, urodzonych w latach 2013 - 2016.

Na każde z nich czeka wyjątkowy prezent w postaci wyprawki na dobry czytelniczy start, w której jest książka i Karta Małego Czytelnika.

Czytajmy dzieciomZa każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, dziecko otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, odbierze dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice, dla których autorzy pomysłu przygotowali broszurę z informacjami o roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz innych korzyściach, wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

W zakończonym przed wakacjami sezonie józefowska książnica rozdała 40 wyprawek, czyli wszystkie jakie otrzymała od pomysłodawców kampanii z Instytutu Książki. Teraz ma do dyspozycji aż 100 zestawów, które czekają na nowych właścicieli.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne